Microsoft, Artık Edge’i Daha Sık Güncelleyecek

blank
Microsoft, Artık Edge'i Daha Sık Güncelleyecek

İçerik: Microsoft, Artık Edge’i Daha Sık Güncelleyecek

Microsoft, Artık Edge’i Daha Sık Güncelleyecek:

Microsoft, bu yılın sonlarında Edge’in kararlı sürümleri için dört haftalık bir sürüm döngüsüne geçecek. Eylül ayında gelmesi gereken Edge 94 ile başlayan bu programa geçmeyi planlıyor.

Bu ayın başlarında Google, yeni özellikleri daha hızlı yayınlama çabasının bir parçası olarak Chrome’un (üçüncü çeyrekte düşmesi gereken) Chrome 94 ile bu döngüye geçeceğini duyurdu. Şu anda, yaklaşık altı haftada bir, kararlı Chrome yapıları ortaya çıkıyor. Chrome ve Edge’in her ikisi de Chromium’a dayalıdır, bu nedenle Microsoft’un aynı programı benimsemesi mantıklıdır.

Microsoft, dört haftalık döngünün herkes için ideal olmayabileceğini belirtti. Kurumsal müşteriler, Microsoft’un sekiz haftada bir önemli Edge güncellemelerini yayınlayacağı Genişletilmiş Kararlılık seçeneğine sahip olacak. Yine de bu seçeneği seçenlere iki haftada bir güvenlik güncellemeleri sağlayacaktır. Google, kurumsal müşterilerine benzer bir Genişletilmiş Kararlılık seçeneği sunacaktır.

Yaklaşan program değişikliği, Edge ve Chrome’u Firefox ile uyumlu hale getirecek. Bu tarayıcı, 2020’nin başlarında dört haftalık bir sürüm döngüsünü benimsedi.

Henüz Google Chrome’un gölgesinden kurtulamayan Microsoft Edge, yeni güncellemeleriyle bu açığı bir an önce kapatmak istiyor. Apple ‘ın ürünlerinde de Safari tarayıcısının daha ön planda olması nedeniyle Explorer döneminde yaptığı hataların bedelini Microsoft hala ödüyor diyebiliriz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Artık Edge’i Daha Sık Güncelleyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör