Tesla Tekrar Açıldıktan Sonra Yüzlerce COVID-19 Vakası Bildirdi

blank
Tesla Tekrar Açıldıktan Sonra Yüzlerce COVID-19 Vakası Bildirdi

İçerik: Tesla Tekrar Açıldıktan Sonra Yüzlerce COVID-19 Vakası Bildirdi

Tesla Tekrar Açıldıktan Sonra Yüzlerce COVID-19 Vakası Bildirdi.

Tesla’nın geçen Mayıs ayında Fremont fabrikasında elektrikli araç üretimini yeniden başlatma kararlılığının bazı sonuçları olduğu görülüyor. Washington Post’a göre PlainSite, Tesla fabrikasının Mayıs 2020’deki resmi yeniden açılışı ile o yılın sonu arasında yaklaşık 450 COVID-19 vakası olduğunu gösteren Alameda County sağlık verilerini elde etti. Mayıs ayında 10 veya daha az vaka vardı, ancak kış dalgası yayıldıkça Aralık ayında 125’e kadar yükseldi.

İlçe Haziran ayında halka ulaşan fabrika enfeksiyonu vakalarının bilinmediğini söylemesine rağmen, vakaların kaçının hastaneye kaldırılması veya toplum yayılmasıyla sonuçlandığı belirsiz. 2021 verileri, bunu yazarken paylaşılmamıştı, ancak Ocak ayındaki genel yükseliş eğilimlerini ve ardından kademeli bir düşüşü yansıtıyor olabilir.

Vakalar, Fremont lokasyonunda çalışan yaklaşık 10.000 kişinin ‘sadece’ yüzde 4,5’ini temsil ediyor. Bununla birlikte, Elon Musk’un ilçe kilitleme önlemlerine direnmek için fabrikayı resmen yeniden açtığı Mayıs ayında işçilerin hastalandığını öne sürüyorlar. Ayrıca, Amazon ve diğer teknoloji devleri gibi Tesla’nın, sahada çalışmaktan başka seçeneği olmayan işçiler arasında COVID-19 vakalarıyla rutin olarak boğuştuğunu da açıkça ortaya koyuyorlar.

Şirketlerin, potansiyel bir koronavirüs enfeksiyonu olasılığı ile çalışamayan veya çalışmak istemeyen işçileri ağırlamadığına dair devam eden şikayetler var. Tesla, fabrika işçilerine geri dönerken kendilerini güvende hissetmezlerse evde kalabileceklerini söylerken, yaz başında Tesla’nın ortaya çıkmayı reddeden personeli kovduğu haberleri ortaya çıktı.

Dalga (umarız) yatıştıkça ve daha fazla fabrika işçisi aşılandıkça durum muhtemelen iyileşecektir. Yine de bu, Tesla’nın 2020’deki rekor üretim rakamlarına yönelik çabasının sağlık maliyetlerine sahip olduğunu ve 2021’de muhtemelen daha fazla ücret alacağını gösteriyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Tekrar Açıldıktan Sonra Yüzlerce COVID-19 Vakası Bildirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör