WatchOS 7.4 Geliyor, İşte 2 Yeni Apple Watch Özelliği

blank
WatchOS 7.4 Geliyor, İşte 2 Yeni Apple Watch Özelliği

İçerik: WatchOS 7.4 Geliyor, İşte 2 Yeni Apple Watch Özelliği

WatchOS 7.4 Geliyor, İşte 2 Yeni Apple Watch Özelliği:

Apple Watch, yakında bir maske takarken iPhone’unuzun kilidini açmayı daha kolay hale getirecek ve Apple’ın yeni Fitness Plus egzersiz hizmetine AirPlay 2 uyumluluğunu getirecek. Apple, bir sonraki yazılım güncellemeleri için resmi lansman tarihini açıklamadı, ancak WatchOS 7.4’ün genel beta sürümü, önümüzdeki birkaç hafta içinde Apple Watch’a ulaşmayı bekleyebileceğimiz tüm yeni özelliklere bir göz atmamızı sağlıyor.

Apple Watch ile kilidi açın
WatchOS 7.4’ün (ve iPhone’da iOS 14.5’in) en son güncellemesiyle, iPhone’da yüzünüz kapalıyken Face ID’yi doğrulamak için Apple Watch’u kullanmanıza izin veren bir özelliği etkinleştirebileceksiniz.

Özelliği etkinleştirmek için hem Apple Watch hem de iPhone’un ilgili yazılımlarının en son sürümünü çalıştırması ve parola korumalı olması gerekir.

İPhone’daki özelliği ayarlarda Face ID ve parola seçeneğinin altında değiştirin ve Apple Watch’unuzun kilidinin açık olduğundan ve bileğinizde olduğundan emin olun. İlk denemede parolanızı yazmanız gerekebilir, ancak bundan sonra iPhone’un Face ID ile kilidini açmak için yukarı kaydırmanız gerekir.

Saat, iPhone’unuzun kilidinin açıldığını size bildirmek için size bir uyarı ve dokunsal geri bildirim verecektir.

Airplay 2 cihazlarında Fitness Plus’ı kullanın

Bir Apple Watch’unuz varsa ve Apple’ın yeni Fitness Plus hizmetini deniyorsanız, artık egzersiz yapmak için daha fazla yolunuz olacak. Artık Apple Watch antrenman hizmetini AirPlay 2 ile herhangi bir aygıtta veya TV’de yayınlayabilirsiniz. Hizmet, yalnızca bir iPhone, iPad veya Apple TV’nin daha yeni bir sürümünde görüntülenebiliyordu.

Yine de iPhone veya iPad’inizdeki Fitness Plus uygulamasında bir antrenman seçmeniz gerekecek. Ardından, bir cihaza yayınlamak için ekranın sağ alt köşesindeki yayın simgesine basın veya hızlı ayarlar bölümünde ekran yansıtmayı seçin.

Apple Watch, 217 yeni emoji ve varsayılan müziğinizi değiştirme seçeneği dahil olmak üzere iOS 14.5’te bulunan özelliklerin çoğuna sahip olacak. Apple ayrıca iPadOS ve TVOS için güncellemeler yayınladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WatchOS 7.4 Geliyor, İşte 2 Yeni Apple Watch Özelliği

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook, AR Özelliğine Sahip Akıllı Saat Geliştiriyor

Facebook, AR Özelliğine Sahip Akıllı Saat Geliştiriyor: Facebook, gelecekteki artırılmış gerçeklik projeleri için kontrolör görevi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör