Daha İyi iPhone Performansı İçin Değiştirebileceğiniz Ayarlar

blank
Daha İyi iPhone Performansı İçin Değiştirebileceğiniz Ayarlar

İçerik: Daha İyi iPhone Performansı İçin Değiştirebileceğiniz Ayarlar

Daha İyi iPhone Performansı İçin Değiştirebileceğiniz Ayarlar: Apple’ın tüm iPhone serisi harika seçeneklerle doludur. Uygun fiyatlı iPhone SE’den, ağırlığının üstünde yumruk atan çok küçük iPhone 12 Mini’ye, iPhone 11 ile paranızın karşılığını en iyi şekilde almaya kadar. Max ve mükemmel kamerası ve pil ömrü, büyük ya da eve git mantığını kullanır.

Şu anda mevcut olan tüm iPhone modelleri, kendi özellikleriyle dolu (bazıları gizli olan) iOS 14 üzerinde çalışıyor. Şu anda beta sürümünde olan iOS 14.5 ile, bir yüz maskesi takarken iPhone’unuzun kilidini bile açabileceksiniz. Ancak, ister inanın ister inanmayın, Apple’ın varsayılan ayarları, iPhone’unuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için her zaman en iyisi değildir.

Örneğin, Rahatsız Etmeyin, kutudan çıkar çıkmaz devre dışı bırakılır; bu, iPhone’unuzun gece boyunca size biplemeye devam edeceği ve uykusu hafif olanların uyanmasına neden olacağı anlamına gelir. Bunu kim ister? Bunun yerine, ayarlara dalmak telefonunuzu tüm gece otomatik olarak sessize alabilir. Ayarların içindeyken, pil ömründen tasarruf etmek için karanlık moddan yararlanabilir ve tam tersi yerine Kontrol Merkezi’ni sizin için çalıştırabilirsiniz.

Aşağıda, iPhone’unuzu daha da iyi hale getirecek birkaç adımdan bahsedeceğiz. Örneğin, sıfır veya noktalı 5G kapsama alanına sahip bir yerde yaşıyorsanız, 5G’yi açık tutmak için hiçbir neden yoktur.

Apple’ın dört iPhone 12 modeli, şirket tarafından çoğunlukla daha hızlı ve daha güvenilir bir hücresel bağlantı olan 5G desteğiyle gönderilen ilk modeller. Taşıyıcılar 5G ağlarını kullanmaya devam ettikçe bazı iPhone 12 sahiplerinin 5G erişimini beklemesi gerekecek.

  • 5G kapsamına sahip değil misiniz veya istemiyor musunuz? Kapatın
blank

Apple, iPhone 12’yi nasıl kullandığınıza bağlı olarak – bir şey bilmenize veya yapmanıza gerek kalmadan – 4G LTE ve 5G ağları arasında otomatik olarak geçiş yapacak iPhone 12’ye özgü bir Akıllı Veri özelliği sunar. pil ömrünü iyileştirme çabasının bir parçası. Bununla birlikte, iPhone 12’nizin pilinin eskisinden daha hızlı bittiğini fark edebilirsiniz. Daha yüksek 5G hızları için pil ömründen ödün vermek istemiyorsanız kapatın. 5G’yi istediğiniz zaman veya bölgenizdeki servis geliştiğinde her zaman yeniden açabilirsiniz.

İPhone 12’nizde 5G’yi kapatmak için, 5G kapsama alanınız olsa bile onu her zaman 4G LTE kullanmaya zorlamak için, Ayarlar uygulamasını açın, ardından Hücresel> Hücresel Veri Seçenekleri> Ses ve Veri’ye gidin ve LTE’ye dokunun.

Alternatif olarak, iPhone 12’nizin mevcut olduğunda yalnızca bir 5G bağlantısı kullanmasını istiyorsanız, 5G Açık’ı seçebilirsiniz.

Yüz Maskesi Takarken Telefonunuzun Kilidini Açın

blank

Apple’ın Face ID teknolojisine sahip bir iPhone kullanırken, halka açık bir yüz kaplaması takmanın sinir bozucu yönlerinden biri, telefonun kilidini açamama oldu. Yüzünüzün yarısı kapalı olduğu için Face ID çalışmıyor. Telefonunuzun kilidini açmak için şifrenizi girmek işe yarar, ancak bu kadar kullanışlı değildir.

Apple, iOS 14.5’i piyasaya sürdüğünde, bir Apple Watch’a sahip olduğunuz sürece, yüzünüz kapalıyken iPhone’unuzun kilidini açmayı çok kolaylaştıran yeni bir yüz tanıma kilidi özelliğini açma seçeneğine sahip olacaksınız.

Güncellemenin resmi olarak yayınlanmasını beklemek istemiyorsanız, hemen şimdi erişmek için iPhone ve Apple Watch’unuza genel beta sürümünü yükleyebilirsiniz.

Her iki cihaz da güncellendikten sonra, iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve ardından Face ID ve Parola seçeneğini açın. İPhone’unuza bağlı tüm saatler için özelliği açabileceğiniz Apple Watch ile Kilidi Aç bölümünü bulana kadar aşağı kaydırın. Oldukça harika.

Daha Uzun Pil Ömrü İçin Otomatik Parlaklığı Devre Dışı Bırakın

blank

İPhone’unuzun ekran parlaklık seviyesinin pil ömrü üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Varsayılan olarak iOS, ortam sensörünün algıladığı ışığa göre ekranın parlaklığını otomatik olarak ayarlayacaktır. Ancak tam kontrolü ele almak istiyorsanız, otomatik parlaklığı devre dışı bırakabilirsiniz, yani parlaklık seviyesini ne ayarlasanız da yeniden ayarlayana kadar kalacağı anlamına gelir.

Ayarlar> Erişilebilirlik> Ekran ve Metin Boyutu’nu açın ve sayfanın altında Otomatik Parlaklığı kapatmak için bir anahtar bulacaksınız.

Artık, ekranınızı ne zaman ayarlamak isterseniz, bunu, bir cihazda ana düğmeli bir cihazda ekranın altından yukarı kaydırarak veya yeni iPhone’larda sağ üst köşeden aşağı kaydırarak Kontrol Merkezi’ni açarak yapabilirsiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Daha İyi iPhone Performansı İçin Değiştirebileceğiniz Ayarlar

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör