Kia EV6 Elektrikli Arabaya İlk Bakış

İçerik: Kia EV6 Elektrikli Arabaya İlk Bakış

Kia EV6 Elektrikli Arabaya İlk Bakış:Geçen hafta satışa çıkardıktan sonra Kia, ana Hyundai’nin E-GMP platformu üzerine inşa edilen yeni nesil elektrikli otomobili EV6’yı tam olarak gösterdi. Crossover benzeri EV, Hyundai’nin Ioniq 5’iyle aynı temellere sahip, ancak Kia farklı bir tasarım yaklaşımı benimsedi. Hyundai’nin tercih ettiği köşeli hatchback görünümünden ziyade, EV6 daha alçak ve daha yuvarlak bir forma sahip.

blank

Ioniq 5’in olağandışı çapraz yan kesiklere sahip olduğu yerlerde, EV6, tavan hattına doğru eğimli yan cam ile nispeten temiz bir profile sahiptir. Kısa ve geniş ön uç, etrafı saran farlara sahipken, kaputun normalde düz bir yüzeyi ayıran kaş benzeri iki konturu var. En çarpıcı tasarım özelliği, çamurluktan çamurluğa uzanan ve arka kapağı ikiye bölen arka stop lambasıdır.

blank

Kia ayrıca, gösterge paneli ve bilgi-eğlence sistemi için bir çift düz ekranla iç mekana daha minimalist bir yaklaşım benimsedi. Geniş orta konsollar, yolcuyu ve sürücüyü ayırarak oldukça yükseğe çıkıyor – ancak muhtemelen Ioniq 5’teki gibi kayabilir.

Kia tasarım şefi Karim Habib yaptığı açıklamada, “EV6 ile, saf ve zengin hacimlerde sofistike, yüksek teknoloji özelliklerinin bir kombinasyonunu kullanarak farklı ve etkili bir tasarım oluşturmayı hedefledik, diğer yandan da fütüristik bir EV olarak benzersiz bir alan sunmayı hedefledik” dedi. Yukarıdaki videoda EV6 tasarım felsefesi hakkında daha fazla bilgi veriyor.

Kia henüz EV6’nın herhangi bir özelliğini açıklamadı, ancak aynı platformu paylaştığı için muhtemelen Ioniq 5 ile eşleşecekler. Bu amaçla, sırasıyla 215 ve 302 beygir gücü sunan tek ve çift motorlu tahrikli arkadan ve dört tekerlekten çekişli varyantlar bekleyebilirsiniz. Ayrıca, aradığınız aralığa ve ne kadar harcamak istediğinize bağlı olarak 58 kWh ve 77.4 kWh pillerle gelmesi muhtemeldir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kia EV6 Elektrikli Arabaya İlk Bakış

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör