Korku Oyunu Devotion, Steam Tartışmalarından Sonra Tekrar Satışta

blank
Korku Oyunu Devotion, Steam Tartışmalarından Sonra Tekrar Satışta

İçerik: Korku Oyunu Devotion, Steam Tartışmalarından Sonra Tekrar Satışta

Korku Oyunu Devotion, Steam Tartışmalarından Sonra Tekrar Satışta:

Birinci şahıs korku oyunu Devotion, Çin’in başbakanı Xi Jinping’e atıfta bulunulması nedeniyle çıkan tartışmanın ardından satın alınamayan Tayvanlı stüdyo Red Candle Games, oyunlarını kendi çevrimiçi mağazasında satışa sundu. Devotion ve stüdyonun ilk oyunu Detention, DRM olmadan hemen satın alınabilir.

Bağlılık, Şubat 2019’da piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra Steam’den çekildi. Oyun, atmosferi ve özgünlüğü nedeniyle eleştirmenlerce övgü topladı, ancak kullanıcıların kabaca “Xi Jinping Winnie-the -Pooh moron. ” Xi, genellikle Çin’in çevrimiçi sansürlerinin öfkesini karşılayan çevrimiçi memlerde Winnie the Pooh ile karşılaştırılır.

O sırada Red Candle Games, Devotion’u teknik ve QA ile ilgili nedenlerden dolayı kaldırdığını ve ayrıca “oyun materyalimizi bir kez daha gözden geçirerek başka hiçbir istenmeyen materyalin eklenmediğinden emin olacağını söyledi.” Oyun Steam’e asla geri dönmedi ve Red Candle Games daha sonra “ciddi sanat malzemesi hatası” nedeniyle özür diledi.

CD Projekt Red’in vitrini GOG, duyurusundan sonra oyun saatlerini satma anlaşmasından geri adım attığında, Aralık 2020’de adanmışlık yeni tartışmalara yol açtı. Mağazadan yapılan açıklamada “Oyunculardan çok sayıda mesaj aldıktan sonra oyunu mağazamızda listelememeye karar verdik” dedi. Red Candle Games, “Bu üstesinden gelinmesi zor bir durum, ancak çabalamaktan vazgeçmeyeceğiz,” dedi.

Geliştiricinin artık Devotion for PC ve Mac’i kendi şartlarına göre satmasıyla birlikte, oyunun kullanılabilirliği şimdilik garanti edilmelidir. Stüdyo bir tweet’te “Oyunlarımızla ilgilenen oyuncular için doğrudan ve basit bir satın alma kanalı sağlamayı umuyoruz” diyor. Xi referansının kaldırılıp kaldırılmadığı hemen belli değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Korku Oyunu Devotion, Steam Tartışmalarından Sonra Tekrar Satışta

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Overwatch’a Çapraz Oyun Desteği Geliyor

Overwatch’a Çapraz Oyun Desteği Geliyor:İlk çıkışından beş yıl sonra crossplay sonunda Overwatch’a geliyor. Blizzard yakında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör