Mini’nin 2030’a Kadar Tamamen Elektrikli Olacağı Bildirildi

blank
Mini'nin 2030'a Kadar Tamamen Elektrikli Olacağı Bildirildi

İçerik: Mini’nin 2030’a Kadar Tamamen Elektrikli Olacağı Bildirildi

Mini’nin 2030’a Kadar Tamamen Elektrikli Olacağı Bildirildi:

On yıl içinde tamamen elektrikli hale gelmeyi planlayan otomobil markaları arasına yakında Mini’yi de ekleyebilirsiniz. Electrek’e göre, Der Spiegel kaynakları, Mini’nin 2025’te son yeni yanmalı motorlu arabasıyla yalnızca 2030’da EV’ye gideceğini anlıyor. Alman gazetesi, bunun gaz düşüren ilk BMW rozeti olacağını söyledi.

Cooper SE (diğer adıyla Mini Electric) şu anda etiketin tek saf EV’si olsa da, Countryman’ın tamamen elektrikli bir versiyonunun 2023’te üretime gireceği bildiriliyor. İki geçit de boru hattında.

Hikaye doğruysa, BMW şefi Oliver Zipse bu hafta bir finansal sunum yaptığında elektrifikasyon planları hakkında daha fazla şey duyacaksınız.

Bu en iddialı hedef olmazdı. Mini, yalnızca birkaç modeliyle son derece odaklanmış bir markadır ve arabaları, kros gezileri yerine öncelikle şehir içi sürüşe odaklanmıştır. Seriyi elektriklendirmek çok fazla sürmeyecek ve menzil, BMW’nin kendisi ve diğer otomobil üreticileri için olduğu kadar sorun olmayacak.

Öyle olsa bile, değişim önemli olacaktır. Mini, Jaguar Land Rover ve Volvo gibi 2030 için duyurulan geçişlere hız katacak, Ford ve GM’deki biraz daha az iddialı planlardan bahsetmeye bile gerek yok. Rakiplerin, virajın gerisinde görünmeden gaz motorlarına bağlı kalması gittikçe zorlaşabilir. Bu konuda Mini, BMW’ye suları test etmenin bir yolunu sunuyor – ana müşterileri için daha yavaş bir hız alırken, bir marka için elektrifikasyonun nasıl çalıştığını görebiliyor. Mini ücretler, BMW’nin genel stratejisindeki değişiklikleri ne kadar iyi belirleyebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mini’nin 2030’a Kadar Tamamen Elektrikli Olacağı Bildirildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör