Nvidia RTX 3060 Ethereum Kripto Para Madenciliğini Yapabiliyor

blank
Nvidia RTX 3060 Ethereum Kripto Para Madenciliğini Yapabiliyor

İçerik: Nvidia RTX 3060 Ethereum Kripto Para Madenciliğini Yapabiliyor

Nvidia RTX 3060 Ethereum Kripto Para Madenciliğini Yapabiliyor:

Nvidia, geçen ay yeni RTX 3060 grafik kartında Ethereum madenciliğinin hash oranını düşürmek için özel bir sistem uyguladı. Madencilik performansını yaklaşık yüzde 50 sınırlaması gerekiyordu, ancak çok sayıda rapor şimdi kripto madencilerin korumayı atladığını iddia ediyor.

Japon sitesi PC Watch, ilk olarak Nvidia’nın korumalarının bir sürücüyü veya BIOS’u değiştirmeye gerek kalmadan aşılabileceğini ortaya çıkardı. ComputerBase o zamandan beri PC Watch’un raporunu doğruladı ve Nvidia’nın en son 470.05 beta sürücüsünün çoğu RTX 3060 sahibi için performansı otomatik olarak ortaya çıkardığını ortaya çıkardı. Hardwareluxx’te bir editör olan Andreas Schilling de bu bulguları destekledi.

Beta sürücüsü, çeşitli RTX 3060 kartlarında Ethereum madenciliği performansının kilidini açıyor gibi görünüyor, bu muhtemelen Nvidia’nın test sürücüleri için planladığı şey değildi. 470.05 sürücüsü, geliştiricilerin Linux için Windows Alt Sisteminin (WSL) performansını ve OpenCL 3.0 desteği gibi yeni özellikleri test etmeleri için tasarlanmıştır.

Nvidia başlangıçta RTX 3060 madencilik performansını kripto madencileri kartları satın almaktan uzaklaştırmak amacıyla kısıtladı. Nvidia bunun yerine Ethereum madencileri için yeni bir Cryptocurrency Madencilik İşlemcisi (CMP) sunuyor. Ethereum madencilik performansının beta sürücü baypası, kartları kesinlikle şimdi kripto madenciler için daha çekici hale getirecek.

Nvidia, RTX 3060 madencilik performansına yönelik yazılım kısıtlamalarından emin görünüyordu. Nvidia’nın iletişim sorumlusu Bryan Del Rizzo geçen ay “Bu sadece bir sürücü meselesi değil” dedi. “Sürücü, RTX 3060 silikon ve BIOS (bellenim) arasında karma oranı sınırlayıcının kaldırılmasını önleyen güvenli bir el sıkışma var.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nvidia RTX 3060 Ethereum Kripto Para Madenciliğini Yapabiliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı

Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı: watchOS 8 önizlemesi, Apple tarafından WWDC 2021 açılış konuşmasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör