Alienware, Bilgisayarlarını 11. Nesil Intel CPU’larla Yeniliyor

blank
Alienware, Bilgisayarlarını 11. Nesil Intel CPU'larla Yeniliyor

İçerik: Alienware, Bilgisayarlarını 11. Nesil Intel CPU’larla Yeniliyor

Alienware, Bilgisayarlarını 11. Nesil Intel CPU’larla Yeniliyor:Dell, amiral gemisi masaüstü bilgisayarlarını Intel’in en yeni donanımıyla yükseltmeden önce hiç vakit kaybetmiyor. Hem Alienware Aurora R12 hem de XPS masaüstü, şirketin 11. nesil CPU’larını alacak. Her iki sistemi de 18 Mart’ta şirketin web sitesinde sipariş edebileceksiniz. Kod adı “Rocket Lake S” olan yeni Intel yongalarını ele aldığımızda, son nesil CPU’lardan yüzde 19’a varan bir performans artışı sağlayacak. Tek dezavantajı, en son model Core i9-11900K’nın 10900K’nın on tanesi yerine sekiz CPU çekirdeği sunmasıdır.

blank

Tek çekirdekli performans ve yüksek saat hızları oyuncular için çok çekirdekli performans yerine daha önemli olduğundan, çoğu tüketici muhtemelen ekstra iki çekirdeği kaçırmayacaktır. Intel, 11900K’nın yüksek ayarlarla 1080p’de oynarken Microsoft Flight Simulator’da selefine göre yaklaşık yüzde 14 daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Tasarım açısından, XPS masaüstü ve Aurora R12 ile hiçbir şey değişmiyor. Birincisi, en son XPS dizüstü bilgisayarlardan birçok tasarım notuyla hala şık ve kutulu görünüyor, ikincisi ise bir bilim kurgu filminin yakın gelecekteki stilini koruyor.

Garip bir şekilde, Dell henüz NVIDIA’nın RTX 3080 veya 3090’ını iki makineyle de sunmuyor. Bu sadece bu GPU’daki stok sorunlarından kaynaklanıyor olabilir. Ve şirket Aurora’nın Ryzen versiyonunu sunarken, XPS masaüstünde benzer bir alternatif CPU seçeneği görmek güzel olurdu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Alienware, Bilgisayarlarını 11. Nesil Intel CPU’larla Yeniliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör