Apple, Rusya’da Artık Devlet Onaylı Uygulamalar Yayınlayacak

blank
Apple Bahar Etkinliği 23 Mart'ta Gerçekleşebilir

İçerik: Apple, Rusya’da Artık Devlet Onaylı Uygulamalar Yayınlayacak

Apple, Rusya’da Artık Devlet Onaylı Uygulamalar Yayınlayacak:

Apple’ın, bir iPhone veya başka bir cihazı ilk kez kullandıklarında Rus kullanıcılarına bazı uygulamaları önceden yüklemelerini istemeyi kabul ettiği bildirildi. Vedomosti gazetesine göre, kullanıcı devlet onaylı uygulamalardan birini seçmezse, bu uygulama yüklenmeyecektir. Şirketin, 1 Nisan’da yürürlüğe giren bir yasaya uyma konusundaki tedbiri kabul ettiği söyleniyor.

RFE’ye göre Rus yapımı uygulamalar arasında Mail.ru’nun e-posta hizmeti, MIR ödeme sistemi, sosyal ağlar VKontakte ve Odnoklassniki ve Kaspersky Lab antivirüs yazılımı bulunuyor. Bildirildiğine göre, Android kullanıcıları devre dışı bırakılmayacak ve tüm yazılımlar bu cihazlara önceden yüklenecek.

blank

Vedomosti, Apple’ın bu planları gazeteye doğruladığını söyledi. Bazı haber kaynakları, daha fazla ayrıntı için şirketle iletişime geçti.

Yeni kurallar, Rusya’da satılan tüm cihazların (akıllı telefonlar, PC’ler, tabletler ve akıllı TV’ler dahil) önceden yüklenmiş uygulamaları içermesini gerektirecek. Yazılım, sosyal medya hizmetlerini, ödemeler için kamu hizmeti uygulamalarını ve kamu hizmeti bilgilerini ve antivirüs araçlarını içerir.

Kanunun resmi amacı, Rus geliştiricileri desteklemek ve vatandaşların cihazlarını kullanmalarına yardımcı olmaktır. Bununla birlikte, hükümeti eleştiren bazı kişiler, uygulamaların gözetim için kullanılabileceğini öne sürüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Rusya’da Artık Devlet Onaylı Uygulamalar Yayınlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör