Google, Ailelerin Çocuklarına Süre Sınırı Koymasına İzin Veriyor

blank
Google, Ailelerin Çocuklarına Süre Sınırı Koymasına İzin Veriyor

İçerik: Google, Ailelerin Çocuklarına Süre Sınırı Koymasına İzin Veriyor

Google, Ailelerin Çocuklarına Süre Sınırı Koymasına İzin Veriyor:

Evlerimizdeki tüm akıllı teknoloji sayesinde çocuklar, daha küçük yaşlardan itibaren bağlı cihazlarla giderek daha fazla karşılaşıyor. Bir çocuk ilk akıllı telefonunu almadan önce, Alexa ile konuşmuş veya bir Nest Hub üretmiş olabilir. Bıkkın ebeveynlere teknoloji öğretileri konusunda yardım eli uzatmak için Google, Aileler web sitesinde çocuklar için sağlıklı ve korunan bir çevrimiçi ortamı nasıl besleyebileceğine dair ek araçlar başlatıyor.

Common Sense Media, ConnectSafely, Family Online Safety Institute, Headspace, PBS KIDS ve Susam Workshop gibi güvenilir kuruluşlardan bir çocuğun teknoloji ile etkileşimlerine nasıl yaklaşılacağına dair resimli kılavuzlar içerir.

Ayrıca Google’a, şirketin özel güvenlik özellikleri ve çocuk hesaplarıyla desteklediği çocukları ve aileleri hedefleyen kendi ürünlerini sergileme şansı veriyor. Ek kaynaklar arasında çocuklar için en son uygulamalar ve hizmetler hakkında bilgiler, web’de ebeveyn kontrollerinin ayarlanması hakkında bilgiler, dijital refahı yönetmeye ilişkin ipuçları ve sınıf için eğitim araçları yer alır.

blank

Site, Google arama analizlerine ve ABD’de 13 yaşından küçük çocuklara sahip 2.000’den fazla ebeveynin katıldığı bir anketin bulgularına dayanıyor. Araştırmaya göre beş ebeveynden ikisi, çocuklarıyla teknolojiyle ilgili farklı konular hakkında konuşurken kendilerine güvenmediklerini söyledi. Bu arada pandemi, “evde eğitim nasıl yapılır” aramalarının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığını gördü. İnsanlar çocukları ev içinde meşgul tutmanın yollarını ararken, “çocuklar için farkındalık” ve “çocuklar için evde eğlence etkinlikleri”.

Yeni portalın yanı sıra Google, Family Link ebeveyn denetimlerini, artık “her zaman izinli” kalacak şekilde ayarlayabileceğiniz, tercih edilen uygulamalar için ekran süresi sınırlarını kaldırma yeteneği de dahil olmak üzere istenen özelliklerle güncelliyor. Etkinlik raporları, çocuğunuzun bir hafta veya bir ay boyunca uygulamalarda nasıl zaman geçirdiğini ve bu sürenin ne kadarının “her zaman izin verilen” uygulamalarınızda harcandığını izleyen ek ayrıntılarla birlikte gelir. Bu arada Android kullanıcıları artık Google Play Store’un öğretmen onaylı hizmetlerinin geniş kataloğundaki uygulama önerilerini görüntüleyebilir, çocukların belirlediği bir cihazın pil ömrünü görebilir ve bir çocuğun cihazından ekran süresi sınırlamaları belirleyebilir.

Ek olarak, Google’ın aile odaklı duyuruları, HeadSpace Breathers adlı yeni bir haftalık YouTube dizisini de içeriyor. Rehberli meditasyon platformu Headspace ile bir işbirliği olan gösteri, önümüzdeki ay gösterime giriyor ve ailelerin farkındalık ve esenlik pratiği yaparak rahatlamalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Ailelerin Çocuklarına Süre Sınırı Koymasına İzin Veriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör