Google, COVID-19 Projeleri İçin 3 Milyon Dolar Harcayacak

blank
Google, COVID-19 Projeleri İçin 3 Milyon Dolar Harcayacak

İçerik: Google, COVID-19 Projeleri İçin 3 Milyon Dolar Harcayacak

Google, COVID-19 Projeleri İçin 3 Milyon Dolar Harcayacak:

Google Haber Girişimi (GNI), COVID-19 aşıları hakkında doğru bilgi sağlamak için fon alacak 11 projeyi açıkladı. Amaç, diğer doğrulama projeleri tarafından yetersiz hizmet alan kişilere ulaşmak ve yanlış bilgilerin yayılmasıyla mücadele etmektir.

GSMG Ocak ayında 3 milyon dolarlık açık fonu açıkladı ve proje maliyetlerinin yüzde 80’ini karşılayacağını söyledi. Üç hafta içinde 74 ülkeden 300’den fazla başvuru aldı. GNI, alıcıları yeterince temsil edilmeyen kitlelere ulaşmaya odaklanmaları, doğruluk kontrollerine yönelik yeni yaklaşımlar ve bu sosyal yardım stratejilerinin ne kadar etkili olduğunu ölçmeye yönelik planlar için seçti.

Fon, ABD’de Univision ve Factcheck.org arasında bir projeyi destekleyecek. Aşılar hakkındaki yanlış anlamaları gidermek için iki dilli videolar hazırlayacaklar ve Hispanik ailelerin çoğuna ulaşmayı hedefleyecekler.

Africa Check ve Theatre for a Change, Senegal ve Nijerya’da doğruluk kontrolleri sunmak için etkileşimli radyo dramaları üzerinde çalışıyor. Agência Lupa, başka türlü haber almanın zor olabileceği bölgelerdeki Brezilya’daki topluluk radyo istasyonlarına doğru bilgiler sunacak. Medya okuryazarlığını da teşvik etmek için dijital etkileyicilerle birlikte çalışıyor.

Aleteia, I.Media ve Verificat.cat, Katolik haber kuruluşları için yedi dilde gerçek kontrolleri içeren bir veritabanı oluşturuyor. Chequeado, işbirlikçi Latam Chequea projesi aracılığıyla, Latin Amerika’daki yaşlılara, genç yetişkinlere ve yerli nüfusa bir dizi formatta doğru aşı bilgileriyle ulaşmayı hedefliyor. Meksika’nın Tlaxcala eyaletindeki bir dijital yayın, Nahuatl hoparlörlerine ulaşmak için hoparlörleri ve diğer yöntemleri kullanacak.

Quint, yerel yanlış bilgilerle mücadele etmek için kırsal alanlarda kadınlardan oluşan bir taban ağından yararlanmayı hedefliyor. La diaria, Uruguay’da tuzak sanatçısı Pekeño 77 ve senarist Pedro Saborido ile doğruluk kontrol erişimini genişletmek için çalışıyor. Diğer projeler Endonezya’daki (Katadata) ıslak pazarlara, engelli İspanyollara (Servimedia ve Maldita.es) ve Yeni Zelanda’daki insanlara (Stuff, Māori Television ve the Pacific Media Network) bilgi sağlamaya odaklanmıştır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, COVID-19 Projeleri İçin 3 Milyon Dolar Harcayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek. Google, Cuma günü yaptığı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör