Instagram’dan Gençleri Korumaya Yönelik Önlemler Geliyor

blank
Instagram'dan Gençleri Korumaya Yönelik Önlemler Geliyor

İçerik: Instagram’dan Gençleri Korumaya Yönelik Önlemler Geliyor

Instagram’dan Gençleri Korumaya Yönelik Önlemler Geliyor:

Instagram, yetişkinlerin sosyal ağı kullanarak gençleri avlamasını zorlaştırdı. Hizmet, gençleri korumak için bir dizi önleyici tedbirler, özellikle de doğrudan mesajlarla ilgili kısıtlamalar başlatıyor. Yetişkinler artık onları takip etmeyen 18 yaşından küçüklere mesaj gönderemiyor. Kısıtlama, kullanıcının kaydolduğunda iddia ettiği yaşın yanı sıra insanların yaşlarını tahmin eden makine öğreniminin bir kombinasyonu olsa da çalışır – umarım bazı DM’lerin çatlaklardan kaymasını önleyecek kadar güvenilirdir.

Mesajlaştıkları bir yetişkin 18 yaşın altındaki kişilere çok sayıda arkadaş ve mesaj isteği gönderiyorsa, gençlerin kendileri de DM’lerinde güvenlik bildirimleri alacaklardır. doğrudan, onları rapor edin veya kısıtlamalar getirin. Bildirimler Mart ayında “bazı ülkelerde” ortaya çıkmaya başlayacak ve kısa bir süre sonra daha geniş bir kitleye ulaşacak.

Ayrıca kabataslak yetişkinlerin ilk etapta bu gençleri bulması daha zor olacaktır. Instagram yakında potansiyel olarak tehlikeli davranışlara sahip yetişkinlerin, genç hesaplarını önerilerden, Makaralardan ve Keşfet’ten kaldırmak gibi gençlerle etkileşime girmesini engellemenin yollarını keşfetmeye başlayacak. Sosyal medya devi, bu yetişkinlerin kamuya açık yayınlardaki yorumlarını da otomatik olarak gizleyebilir. Önümüzdeki haftalarda bu değişikliklerin ilk örneklerini görmelisiniz.

Instagram zaten gençleri özel hesap kullanmaya teşvik ediyordu ve Ebeveyn Kılavuzunu daha yeni gizlilik ve güvenlik araçlarıyla güncelledi.

Yeni önlemler, gençlerin Instagram’da nispeten benzersiz bir dizi tehlikeyle karşı karşıya kaldıklarının ve tatsız insanların ulaşmasını önlemek için yalnızca gençlerin ve ebeveynlerinin yapabileceği çok şey olduğunu kabul ediyor. DM ve keşif kısıtlamalarının pratikte ne kadar iyi çalışacağı net değil, ancak bazı sürüngenleri caydırır ve gençlerin kendileri için daha temkinli bir yaklaşımı teşvik ederlerse faydalı olabilirler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram’dan Gençleri Korumaya Yönelik Önlemler Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör