Discord, Clubhouse’ın Kendi Versiyonu Üzerinde Çalışıyor

blank
Discord, Clubhouse'ın Kendi Versiyonu Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Discord, Clubhouse’ın Kendi Versiyonu Üzerinde Çalışıyor

Discord, Clubhouse’ın Kendi Versiyonu Üzerinde Çalışıyor:

Discord, Reddit’teki bazı kullanıcılara göre Clubhouse benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor olabilir. Discord, kullanıcıların yalnızca sesli veya görüntülü aramalar üzerinden sohbet etmesine zaten izin veriyor, ancak bu küçük bir grupla sınırlı. Stage Channel adlı yeni özellik, Discord’un çağrıları tek bir sunucuda daha geniş bir kullanıcı yelpazesine barındırmasına olanak tanıyacak. Kulüp binası Nisan 2020’de açıldı ve o zamandan beri kullanıcılar arasında büyük bir popülerlik kazandı. Twitter, Clubhouse alternatifini Twitter Spaces ile tanıttı, Facebook ve Telegram ise kendi sürümlerini geliştiriyor.

Discord’un Stage Channel, ilk olarak XDA Developers tarafından tespit edilen bir Reddit kullanıcısı tarafından yanlışlıkla keşfedildi. Bu özellik, Discord içindeki mevcut Metin, Ses ve Duyuru kanallarının yanında bulunur. Yeni Sahne Kanalı, daha geniş kitlelere yönelik olan yalnızca sesli çağrıları barındıracaktır. Bu özellik, dinleyicilerin geri kalanının konuşma talebinde bulunabileceği ve ana konuşmacıların dinleyiciler arasından kimin konuşabileceğini seçebileceği belirli sayıda konuşmacıya sahip olacaktır. Bu, Clubhouse’un işleyişine oldukça benzer.

Özelliği açıklayan Reddit gönderisi şimdi kaldırıldı. Özellik, belirli sayıda Discord kullanıcısı tarafından görülebilir olsa da, özelliğin resmi olarak kullanıma sunulmasıyla ilgili şirketten herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Reddit gönderisi, kullanıcıların Kanal Aşamasını görüntüleyebilmelerine rağmen, özelliği amaçlandığı gibi kullanamadıklarını da açıkladı. Ancak, Discord veri madencileri bu özelliği yalnızca birkaç gün önce fark ettiklerinde, bu özellik için herkese açık beta testlerinin bu kadar kısa sürede hayata geçirilmesi çok beklenmedik bir durumdu.

Discord ile ilgili diğer haberlerde, WallStreetBets, sunucularında nefret söylemi kullanımını azaltmaya gerek olmadığı için bu yıl Ocak ayında Discord’dan yasaklandı. Discord’dan bir temsilci, hareketin yatırımcı koalisyonuna platformdaki topluluk kurallarını ihlal ettiği için tekrarlanan uyarıların ardından geldiğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Discord, Clubhouse’ın Kendi Versiyonu Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor: Geçen ay bir gecikmenin ardından Apple, gelecek hafta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör