Ford, 2030’a Kadar Avrupa’da Tamamen Elektrikli Olacak

blank
Ford, 2030'a Kadar Avrupa'da Tamamen Elektrikli Olacak

İçerik: Ford, 2030’a Kadar Avrupa’da Tamamen Elektrikli Olacak

Ford, 2030’a Kadar Avrupa’da Tamamen Elektrikli Olacak:

Ford, Avrupa’daki elektrifikasyon stratejisine agresif bir yaklaşım sergiliyor ve 2026 ortasına kadar tüm binek araçlarının tamamen elektrikli veya hibrit olacağını duyuruyor. Tüm tüketici araçları 2030 yılına kadar tamamen elektrikli olacak, yani Ford, herhangi bir Avrupalı otomobil üreticisinin en agresif EV yol haritalarından birine sahip olacak. Ticari tarafta şirket, 2030 yılına kadar serisinin üçte ikisinde plug-in hibrit (PHEV) veya tamamen elektrikli araçlara sahip olmayı planlıyor.

Bu sürecin bir parçası olarak Ford, Almanya’nın Köln kentindeki montaj fabrikasına 1 milyar dolar yatırım yapacak ve iki yıl içinde tamamen elektrikli bir model üretmesine izin verecek. Bu, şirketin geçtiğimiz günlerde 2025 yılına kadar elektrikli ve otonom araçlara yaptığı 29 milyar dolarlık küresel yatırımın bir parçası. Ford Avrupa başkanı Stuart Rowley, “Avrupa’da tamamen elektrikli bir geleceğe doğru ilerliyoruz” dedi.

Müşteri odaklı dijital hizmetler ve deneyimlerle desteklenen olağanüstü bir elektrikli araç yelpazesi sunarak, tam elektrikli bir geleceğe giden yolda müşterilerimizin bizimle gelmesine olanak tanıyacak, tam elektrikli Mustang Mach’ın piyasaya sürülmesinden hemen sonra E.

Ford’un EV’lere olan bağlılığı, elektrikli ve PHEV araçlara geçişi sadece beş yıl bırakıyor. Bu arada rakip (ve ticari ortak) Volkswagen, 2025 yılına kadar 1,5 milyon EV üretme sözü verirken, Mercedes-Benz önümüzdeki birkaç yıl içinde altı tamamen elektrikli otomobil üretmeyi planladığını açıkladı.

Ford, ticari satışlarda tüm rakiplerine liderlik ediyor, ancak Avrupa’da yolcu satışlarında Toyota’nın gerisinde dokuzuncu sıraya geriledi. Şirket, Köln fabrikasına yatırım yaparken, fabrikaları satarak ve 10.000’den fazla işi ortadan kaldırarak Avrupa’nın başka yerlerinde maliyetleri önemli ölçüde düşürdü. Bu kesintiler ve ticari satışların gücüyle Ford, 4. çeyrekte Avrupa’da kâr elde etti.

Görünüşe göre tüm bu maliyet düşürücü dikiz aynasında ve Ford, Köln tesis yatırımını “Ford’un bir nesil boyunca yaptığı en önemli yatırım” olarak nitelendirdi. Şirket, umarız yeni araçlar hakkında ek ayrıntıları önümüzdeki aylarda paylaşacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford, 2030’a Kadar Avrupa’da Tamamen Elektrikli Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Volkswagen Otonom Sürüş Özelliği İçin Saatlik Abonelik Planlıyor

Volkswagen Otonom Sürüş Özelliği İçin Saatlik Abonelik Planlıyor: Alman otomobil üreticisi Volkswagen, otonom araçlarında yolculardan …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör