Google, Uygulama Geliştiricilerine Daha Fazla Pay Verecek

blank
Google, Uygulama Geliştiricilerine Daha Fazla Pay Verecek

İçerik: Google, Uygulama Geliştiricilerine Daha Fazla Pay Verecek

Google, Uygulama Geliştiricilerine Daha Fazla Pay Verecek.

Google, Play mağazasında Android uygulamalarını öne çıkarmak için aldığı ücretleri azaltmayı planlıyor.

1 Temmuz’dan itibaren, uygulamaların ve içlerinde satılan tüm dijital ürün ve hizmetlerin satışındaki ilk 1 milyon dolarlık (720.000 £) mevcut% 30 komisyon yerine% 15 kesintiye uğrayacak.

Kasım ayında Apple tarafından açıklanan benzer bir adımı takip ediyor. Düzenleyiciler, rekabete aykırı uygulamalar iddialarını takiben her iki büyük teknoloji şirketini de araştırıyor. Google için durum, rakip uygulama mağazalarının kendi mobil platformunda çalışmasına izin vermesi ve ayrıca başka yollarla yazılım yüklemeyi kolaylaştırması bakımından biraz farklıdır.

Bununla birlikte, Play Store’un çoğu Android telefonun varsayılan seçeneği olmaya devam etmesi gerçeği, ona haksız bir avantaj sağladığına karar verilebilir. Oyun geliştiricisi Epic, hem Apple’ın hem de Google’ın “fahiş” ücretler talep ettiğini savunanlar arasında.

Daha büyük ödemeler
Bir blogda, Google’ın ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı, şirketin geliştiricilerin başarılı olmasına yardımcı olmak için pazarlama araçları ve başka kaynaklar sağladığı gerekçesiyle suçlamalarını savundu.

Ancak Sameer Samat, geliştiricilerin bu konudaki “girdilerini hesaba kattığını” kabul etti.

Firma, küresel Android geliştiricilerinin% 99’unun yılda 1 milyon dolardan fazla kazanmadığını, bu nedenle ücretlerde% 50’lik bir indirimden yararlanacağını söyledi.

Daha fazla kazananlar, planı Apple’ınkinden daha cömert bulmalı.

Google’ın% 15 oranı, bir geliştiricinin her yıl toplam kazancına bakılmaksızın yaptığı ilk 1 milyon dolarlık satışa uygulanacak, geri kalanı% 30 ücrete tabidir.

Buna karşın Apple, geliştiricinin net satışları 1 milyon doların altına düştüğünde yalnızca% 15’lik bir oran sunuyor. Bu sınırı aşar aşmaz, tüm kazançlar daha yüksek ücrete tabidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Uygulama Geliştiricilerine Daha Fazla Pay Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör