Rusya Önümüzdeki Ay Twitter’ı Yasaklamakla Tehdit Ediyor

blank
Rusya Önümüzdeki Ay Twitter'ı Yasaklamakla Tehdit Ediyor

İçerik: Rusya Önümüzdeki Ay Twitter’ı Yasaklamakla Tehdit Ediyor

Rusya Önümüzdeki Ay Twitter’ı Yasaklamakla Tehdit Ediyor:

Reuters’e göre, Rus yetkililer, sosyal medya şirketi belirli içerikleri kaldırma taleplerine uymadığı takdirde Twitter’ı ülke genelinde bir ay içinde engelleyeceklerini söylüyorlar.

Tehdit, Rusya ile Twitter arasında bir hafta artan gerilimin ardından geldi: 9 Mart’ta, Rus yetkililer, Alexei Navalny’nin hapse atılması nedeniyle çocukları yasadışı, ülke çapındaki protestolara katılmaya çağıran paylaşımları silmediklerini iddia ederek Twitter’a ve diğer ana akım sosyal sitelere dava açtı. Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yüksek profilli eleştirmeni. 10 Mart’ta, ülkedeki düzenleyiciler yasaklanmış içeriği kaldırmadığı için Twitter’ı boğdu, ancak bu sefer protestolardan bahsetmediler. Bunun yerine, çocuk pornografisi, uyuşturucu kullanımı ve çocukları intihara teşebbüs etmeye teşvik eden tweet’lerden alıntı yaptılar. O sırada Rus düzenleyiciler, böyle bir hareket için son tarih vermemiş olsalar da, Twitter’ı yasaklamakla tehdit ettiler.

Bugünün uyarısı daha doğrudandı. Rus haber ajansları Salı günü, Twitter’ı ay içinde bloke etme tehdidinin ülkenin iletişim gözetim kurulu Roskomnadzor başkan yardımcısı Vadim Subbotin’den geldiğini bildirdi.

Reuters tarafından bildirildiği üzere Subbotin, “Twitter isteklerimize olması gerektiği gibi yanıt vermiyor” dedi. “Durum devam ederse bir ay içinde mahkeme kararı olmaksızın bloke edilecek.”

Rusya’da geçen hafta ülke çapındaki Twitter yavaşlamasına yanıt olarak şirket, “Çocuk cinsel istismarına karşı sıfır tolerans politikamız var, intiharı ve kendine zarar vermeyi teşvik etmek, yüceltmek veya teşvik etmek Twitter Kurallarına aykırıdır ve buna izin vermiyoruz. Twitter’ın herhangi bir yasadışı davranış veya uyuşturucu satın alma ve satma dahil olmak üzere daha fazla yasa dışı faaliyet için kullanılması. Tüm dünyada Açık İnternet’i savunmaya kararlıyız ve çevrimiçi kamuya açık sohbetleri engelleme ve kısma girişimlerinin artmasından derinden endişe duyuyoruz. “

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rusya Önümüzdeki Ay Twitter’ı Yasaklamakla Tehdit Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek. Google, Cuma günü yaptığı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör