Samsung, Bu Yıl Galaxy Note’u Atlayabileceğini Söyledi

blank
Samsung, Bu Yıl Galaxy Note'u Atlayabileceğini Söyledi

İçerik: Samsung, Bu Yıl Galaxy Note’u Atlayabileceğini Söyledi

Samsung, Bu Yıl Galaxy Note’u Atlayabileceğini Söyledi:

Samsung, işler ters gittiğinde bile her zaman geniş, kalem merkezli Galaxy Note serisine kendini adamıştır. Bununla birlikte, geçen yılın sonlarında, Samsung’un bu yıl bir Galaxy Note cihazı piyasaya sürmeyebileceği söylentileri ortaya çıktı ve şimdi şirket bunu doğruladı. Samsung’un yıllık hissedarlar toplantısında, eş CEO’su Koh Dong-jin, şirketin cips sıkıntısı ile boğuştuğunu ve 2021’in ikinci yarısında planlandığı gibi bir Note modelini piyasaya sürmenin “zor olabileceğini” söyledi. bildirildi.

Koh, “Küresel olarak BT sektöründe çip arz ve talebinde ciddi bir dengesizlik var” dedi. “Zorlu ortama rağmen, iş liderlerimiz bu sorunları çözmek için yurtdışındaki ortaklarla buluşuyor.”

Samsung Securities analisti MS Hwang, Bloomberg’e, Samsung için sorunun büyük bir kısmının Tayvanlı çip üreticisi TSMC tarafından üretilen Qualcomm yongalarının yetersizliği olduğunu söyledi. “TSMC tarafından üretilen Qualcomm AP yongalarının artan arzı Apple dışındaki herkesi etkiliyor” dedi.

TSMC’nin yanında dünyanın en büyük ikinci yonga üreticisi olan Samsung Electronics’in de kendi sorunları var. Şirket, artan elektrik kesintileri nedeniyle ABD Teksas tesislerinden bazılarını kapatmak zorunda kaldı ve zaten kısıtlı olan cips arzını sıkıştırdı ve hala tam üretime geçmiyor. Bu, amiral gemisi serilerini doğrudan etkilemeyebilir, ancak COVID-19 salgını nedeniyle akıllı telefon ve bilgisayar talebinin çok yüksek olduğu bir dönemde arz üzerinde bir dalgalanma etkisi olması muhtemeldir.

Koh, Not için bir yılı atlama olasılığını doğrudan çip kıtlığına bağlamadı. Bununla birlikte, “bir yılda iki amiral gemisi modelini ortaya çıkarmak bir yük olabilir, bu nedenle [a] Note modelini 2H [2021] ‘de piyasaya sürmenin zor olabileceğini” belirtti. Yine de Samsung’un modelden vazgeçmediğini doğruladı. “Note modelinin lansmanının zamanlaması değiştirilebilir ancak önümüzdeki yıl bir Note modelini piyasaya sürmeyi planlıyoruz” dedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, Bu Yıl Galaxy Note’u Atlayabileceğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör