SpaceX, Starship SN10 Test Uçuşuna Daha Net Bir Açıklama Yapıyor

blank
SpaceX, Starship SN10 Test Uçuşuna Daha Net Bir Açıklama Yapıyor

İçerik: SpaceX, Starship SN10 Test Uçuşuna Daha Net Bir Açıklama Yapıyor

SpaceX, Starship SN10 Test Uçuşuna Daha Net Bir Açıklama Yapıyor. Starship SN10 kalktıktan birkaç dakika sonrasına kadar işler çoğunlukla planlandığı gibi gitti. Şimdi SpaceX, en son yüksek irtifa test uçuşu için, aracın kendisinden video ve iniş için gelen roket motorlarına yakından ayrıntılı bakışlar içeren bir özet video yayınladı. İniş ayaklarının aşağı inerken uzandığını ve iniş sırasında bir duman bulutu ortasında SN10 zıpladığında açıkça görebilirsiniz.

Görmeyeceğiniz şey, SN8 uçuş testinden sonra yayınladığı video özetine benzer şekilde, çarpma sırasında ezilmiş bacaklara bir göz atmak veya onu izleyen muhteşem patlamadır. Elon Musk, SpaceX’in bir sonraki uçuşu için planladığı “çoklu” düzeltmelerden bazılarını detaylandırdı ve bu gece SN11’in “uçmaya neredeyse hazır” olduğunu tweetledi.

Ancak bu video, uçuş testinin başarılarıyla ilgilidir. YouTube’daki açıklamanın da belirttiği gibi, “başarılı bir şekilde yükseldi, itici yakıtın geçişini yaptı ve yeniden giriş ve aktif aerodinamik kontrollü iniş için kendisini yeniden yönlendirdi. SN10’un Raptor motorları, iniş pistine başarılı bir şekilde inmeden hemen önce aracın iniş çevirme manevrasını gerçekleştirmek için yeniden ateşlendi.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX, Starship SN10 Test Uçuşuna Daha Net Bir Açıklama Yapıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin, FAST Teleskopunu Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor

Çinli Bilim Adamları Dev Teleskop Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor: Çinli bilim adamları, dünyanın en büyük …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör