SpaceX’in İlk Ay Turisti Sekiz Mürettebat Üyesi Arıyor

blank
SpaceX'in İlk Ay Turisti Sekiz Mürettebat Üyesi Arıyor

İçerik: SpaceX’in İlk Ay Turisti Sekiz Mürettebat Üyesi Arıyor

SpaceX’in İlk Ay Turisti Sekiz Mürettebat Üyesi Arıyor: Japon moda milyarderi Yusaku Maezawa, 2023 için planlanan bir görevde SpaceX’in ilk ay turisti olma hakkını satın aldı, ancak tek başına gitmeyecek. Maezawa, uçuştaki tüm koltukları satın aldı ve onunla birlikte Ay’ın yörüngesine bir hafta sürecek bir yolculuğa çıkacak sekiz kişiyi (ve iki veya üç kişiyi) seçmeyi planladığını duyurdu. Ayın 21’ine kadar “ilk taramayı” tamamlamadan önce dearMoon sitesinde ön kaydı tamamlamak için 14 Mart’a kadar vaktiniz var.

ÜCRETSİZ BİLETİNİZİ AY için alın !!
8 mürettebat gerekiyor. Bugün kayıt olun!

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, potansiyel adayların bundan sonra atmaları için birkaç adım daha var, ancak birkaç yıl içinde potansiyel olarak Ay’ı ziyaret etmenin havuçuyla, bol miktarda başvuru olmasını bekliyoruz. Maezawa başlangıçta sanatçıları getirmeye baktı, ancak şimdi potansiyel üçlü arkadaşlar için iki kriter olduğunu söylüyor. Birincisi, bu yolculuğa çıkarak insanlara ve topluma yardım etmek için ne yaparlarsa yapsınlar sınırlarını zorlayabilecekleri ve diğer mürettebat üyelerini hırslarında desteklemeye istekli ve yetenekli oldukları.

SpaceX CEO’su Elon Musk da videoda 2023 yılına kadar güvenli ulaşım potansiyelinin “umut verici” göründüğünü söyledi, ancak son tarihlerle olan ilişkisi göz önüne alındığında, katılım için üçüncü bir kriter olarak esnek bir programı düşünmek isteyebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX’in İlk Ay Turisti Sekiz Mürettebat Üyesi Arıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA İlk Kez Ay’ın Uzak Tarafına Yük İndirecek

NASA İlk Kez Ay’ın Uzak Tarafına Yük İndirecek. NASA, Artemis programının bir parçası olan Ticari …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör