TikTok Grup Sohbeti Özelliğinin Bu Yıl Tanıtılacağı Söyleniyor

blank
TikTok Grup Sohbeti Özelliğinin Bu Yıl Tanıtılacağı Söyleniyor

İçerik: TikTok Grup Sohbeti Özelliğinin Bu Yıl Tanıtılacağı Söyleniyor

TikTok Grup Sohbeti Özelliğinin Bu Yıl Tanıtılacağı Söyleniyor.

Video paylaşım platformu TikTok’un bu yıl bir grup mesajlaşma özelliği başlatabileceğini, tartışmalardan haberdar olan kişiler Reuters’e verdiği demeçte, Çin’in sahip olduğu uygulamayı Facebook gibi sosyal medya rakipleriyle daha doğrudan rekabete soktu.

Kaynaklardan biri, grup mesajlaşmasının, sahibi ByteDance’ın TikTok’u daha fazla “sosyal etkileşimler uygulaması” haline getirme planının bir parçası olduğunu söyledi. Bu özellik, 2019’dan beri TikTok, Douyin’in Çince versiyonunun bir parçası.

Kaynaklar, medyaya konuşma yetkisi olmadığı için kimliklerini belirtmeyi reddetti.

Bir grup sohbeti işlevi, TikTok’un kullanıcıları uygulamada daha uzun süre tutmasına yardımcı olur. Özellikle gençler ve genç yetişkinler arasında popüler olan TikTok, canlı yayın ve e-ticaret tekliflerini de genişletiyor ve grup sohbetleri, influencer’ların hayranlarla daha kolay bağlantı kurmasını sağlayacak.

TikTok, Reuters’ın yorum talebine yanıt vermedi.

İkinci bir kişi, ByteDance’in geçen yıl grup sohbeti özelliğini tanıtmakla ilgili dahili tartışmalar yaptı ancak uygulamanın Trump yönetimi tarafından ateşe verilmesi ve Hindistan’da yasaklanmasının ardından birçok güncellemeyi beklemeye aldığını söyledi.

Kaynaklar, şu anda TikTok’ta grup sohbetlerini ne zaman ve nerede başlatacağını değerlendiriyor.

ABD Başkanı Joe Biden’in yeni yönetimi, uygulamanın Amerika Birleşik Devletleri’nde fiilen kullanımının yasaklanmasına neden olabilecek bir hükümet davasını durdurdu ve kurumsal sponsorlar hizmete geri döndü.

Beyaz Saray, geçen ay Trump yönetiminin TikTok’un Amerikan operasyonlarının ABD’li yatırımcılar tarafından satın alınmasına ilişkin planıyla ilgili yeni bir “proaktif adım” atmadığını söyledi.

Trump yönetimi, ABD’li kullanıcıların kişisel verilerinin Çin hükümeti tarafından elde edilebileceği için TikTok’un ulusal güvenlik endişeleri ortaya çıkardığını iddia etmişti. Amerika Birleşik Devletleri’nde 100 milyondan fazla kullanıcısı bulunan TikTok iddiayı yalanladı.

Kaynaklardan biri, grup sohbeti mesajlaşma servisinin şifrelenmemiş olabileceğini söyledi.

Tiktok’un ABD danışma konseyinde yer alan bir dijital adli tıp uzmanı olan Hany Farid, Amerika Birleşik Devletleri’nde başlatılan grup sohbetleri hakkında kendisine bildirimde bulunulmadığını söyledi, ancak platformun genişleyerek ortaya çıkabilecek tehlikelerle başa çıkmaya hazır olması gerektiğini ekledi. sosyal mesajlaşma.

“TikTok veya Facebook büyüklüğünde bir siteyseniz, şifrelenmemiş olsa bile, yine de bu materyali nasıl yöneteceğim ve zararlarla nasıl başa çıkacağım konusunda endişelenmeniz gerekir.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok Grup Sohbeti Özelliğinin Bu Yıl Tanıtılacağı Söyleniyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör