BMW’nin Yeni Elektrikli Sedanı i4’ün Tasarımı Açıklandı

blank
BMW'nin Yeni Elektrikli Sedanı i4'ün Tasarımı Açıklandı

İçerik: BMW’nin Yeni Elektrikli Sedanı i4’ün Tasarımı Açıklandı

BMW’nin Yeni Elektrikli Sedanı i4’ün Tasarımı Açıklandı: Geçen yıl bir konsept gösterdikten sonra BMW, i4’ün son versiyonunu açıkladı. Bu yıl pazara girmesi planlanan sedan, esasen benzer stil ve boyutlara sahip 3 serisinin elektrikli bir yorumu olacak. BMW ayrıca i4’ün 2021’de piyasaya sürülmesi planlanan bir M Performance versiyonunu da piyasaya süreceğini duyurdu.

İ4, biraz daha temiz hatlara, elektrikli yapısını belirtmek için mavi renk sıçramalarına ve çok daha büyük (bazıları çok büyük diyebilir) ön ızgaraya sahip olsa da, 2021 BMW 3 serisi modeline çok benziyor. Şirket ayrıca i4’ü 3 serisinden farklı (daha iyi, sanırım) far ve arka lamba tasarımlarıyla farklılaştırdı. Genel olarak, garip bir şekilde büyük boyutlu ızgaranın dışında daha uyumlu bir tasarım.

BMW, arabanın içini göstermedi ve yalnızca bazı teknik özellikleri paylaştı. Hyundai gibi diğer yeni EV’lerde olduğu gibi, i4 tek bir motordan 530 beygir gücüne (390kW) kadar farklı konfigürasyonlarda satışa sunulacak. Bu, onu yaklaşık dört saniyede 0’dan 60 MPH’ye çıkarmalıdır – Model S Plaid bölgesi değil, ama yine de çok saygın. (M Performance versiyonu daha hızlı olabilir, ancak BMW bu model hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamadı.) İ4’ün yaklaşık 300 mil menzile izin vermesi gereken 80 kWh bataryaya sahip olması gerekiyordu.

blank

Ayrıca bu haftanın başlarında i4’ün BMW’nin iDrive AI destekli yazılımının, kişisel asistanın ve bilgi-eğlence platformunun yeni bir sürümünü kullanacağını öğrendik. Bu, BMW’nin yeni 12,3 inç Kavisli Ekranını, kişiselleştirilmiş sürüş modlarını ve bilgi-eğlence ayarlarını, geliştirilmiş navigasyon ETA’larını ve hatta iklim kontrolü ihtiyaçlarınızı tahmin edebilen bir sistemi içerecek.

BMW ayrıca GM ve Volvo gibi otomobil üreticilerine kıyasla mütevazı olan elektrifikasyon planları hakkında daha fazla ayrıntı yayınladı. 2023 yılına kadar pazarlarının yüzde 90’ında en az bir elektrikli araç satmayı ve 2025’in sonuna kadar 2 milyon elektrikli araç teslim etmeyi planlıyor. 2030’a kadar BMW, yeni araçlarının yarısının tamamen elektrikli olmasını bekliyor.

Şu anda olduğu gibi, 2011’de ilk kez gördüğümüz bir model olan i3 de dahil olmak üzere BMW’nin hala birkaç tam elektrikli otomobili var. Honda’ya çok benzer şekilde, BMW bir zamanlar elektrikli otomobil geliştirmede oyunun önündeydi, ancak bu liderliği çoktan boşa harcadı. . Benzer 3 serisinin ümit verici özellikleri ve popülaritesi göz önüne alındığında i4, tekrar yoluna girmesi için harika bir yol olacak. Ancak başarısı fiyata bağlı olacaktır – umarım bunu yakında öğreniriz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: BMW’nin Yeni Elektrikli Sedanı i4’ün Tasarımı Açıklandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı. Uber, 2017’de Londra’da 2025’e kadar tamamen elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör