Facebook, Android ve iOS İçin Güvenlik Anahtarı Desteği Ekledi

blank
Facebook, Android ve iOS İçin Güvenlik Anahtarı Desteği Ekledi

İçerik: Facebook, Android ve iOS İçin Güvenlik Anahtarı Desteği Ekledi

Facebook, Android ve iOS İçin Güvenlik Anahtarı Desteği Ekledi:Facebook, 2017’den beri masaüstünde iki faktörlü kimlik doğrulama için bir donanım güvenlik anahtarı kullanmanıza izin veriyor. Bununla birlikte, mobil cihazlarda, hesabınızın güvenliğini sağlamak, bir kimlik doğrulama uygulamasına veya SMS koduna güvenmek anlamına gelir. Masaüstü, Android ve iOS’ta kullanılabilen bir güvenlik anahtarı kullanma seçeneğiyle bu durum bugün değişiyor.

Güvenlik anahtarları, kimliğinizi çevrimiçi bir hizmet veya uygulamayla doğrulamak için genellikle doğrudan bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza bağladığınız küçük, başparmak sürücü boyutunda cihazlardır. Bir bilgisayar korsanı anahtarı fiziksel olarak sizden almak zorunda kalacağından, çevrimiçi verilerinizi korumanın en güvenli yollarından biri olarak kabul edilirler. Ve çoğu şirket, politikacılar ve aktivistler de dahil olmak üzere bilgisayar korsanlarının sık sık hedefi olan kişilerin onları kullanmasını tavsiye ediyor. Yubico adlı bir şirket, hem iPhone hem de Android cihazlar için bir şeyler yapıyor. Google’ın kendi hattı da var.

Bir güvenlik anahtarına sahip olduğunuzda, Facebook’u birinden yararlanacak şekilde ayarlamak basittir. Ayarlar menüsünün Güvenlik ve Giriş’e gitmeniz yeterlidir. Çevrimiçi hesaplarınızı güvence altına almak için yeni bir cihaz satın almadığınızı unutmayın. Basitçe iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirerek, çevrimiçi ortamda kendinizi korumaya yönelik önemli bir adım atmış olursunuz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Android ve iOS İçin Güvenlik Anahtarı Desteği Ekledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör