İşte PlayStation 5’in VR Kontrol Cihazları

blank
İşte PlayStation 5'in VR Kontrol Cihazları

İçerik: İşte PlayStation 5’in VR Kontrol Cihazları

İşte PlayStation 5’in VR Kontrol Cihazları:

Sony, gelecekteki PlayStation 5 VR kulaklığı için bazı donanımları göstermekle zaman kaybetmiyor. Şirket, yeni VR denetleyicilerini açıkladı ve geçmiş yıllardaki Move değneklerinden millerce ileride olduklarına dair çok az şüphe var. Ergonomi, şüphesiz fark ettiğiniz gibi önemli bir yükseltme aldı, ancak cihazlar aynı zamanda en yeni VR donanımlarından bazılarıyla rekabet eden kontrol ve geri bildirim teknolojisini de içeriyor.

Sony’nin PS3 dönemindeki Wii’yi taklit etme girişiminden gerçekten sadece bir engel olan Move’un aksine, PS5 VR denetleyicileri çeşitli el boyutlarında daha fazla özgürlük, daha iyi denge ve rahatlık vaat eden bir tutuşa sahip “küreler” dir. Tasarım, tipik VR denetleyicileriyle karşılaştırıldığında o kadar sıra dışı değil, ancak yine de hoş bir değişiklik.

İleriye dönük en büyük adımlar, yüzeyin altındaki teknolojide. Sony, DualSense deneyimini uyarlanabilir tetikleyiciler ve “optimize edilmiş” dokunsal geri bildirimle yeniden yaratmayı umuyor, ancak aynı zamanda basınç uygulamak zorunda kalmadan hareketler (işaret etme gibi) yapmanıza izin veren Valf Dizini tarzı parmak dokunuşu algılamasını da bulacaksınız. Ayrıca harici bir kameranın sizi izlemesine yardımcı olacak göze çarpan parlayan ışıklar da yoktur – kulaklığın kendisi, kontrol cihazlarını alt kısımlarında bir halka kullanarak izler.

PS5 başlığı hala çok uzak ve 2021’de görünmeyecek. Prototip VR denetleyicileri geliştiricilere “yakında” ulaşacak, bu da yaratıcılara yeni girdinin nasıl çalıştığını anlamaları için biraz zaman tanıyacak. Bunun bazı kapıları açtığını söylemek güvenlidir – stüdyolar en yeni PC oyunlarına benzer sofistike VR oyunları yapabilir ve bazı yönlerden Oculus Quest 2 ile elde ettiğiniz gibi bağımsız VR deneyimlerinin önünde olabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: İşte PlayStation 5’in VR Kontrol Cihazları

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör