Panasonic, S1’e 6K Video Özelliği Ekliyor

blank
Panasonic, S1'e 6K Video Özelliği Ekliyor

İçerik: Panasonic, S1’e 6K Video Özelliği Ekliyor

Panasonic, S1’e 6K Video Özelliği Ekliyor:

Panasonic, aygıt yazılımı güncellemeleriyle, özellikle S1, S1H ve BGH1 ile mevcut kameralarının birçoğunu daha iyi hale getirmek üzere. En büyük kazanan, 6K 24p 10-bit dahili kayıt veya 30 fps’ye kadar 5.9K 10-bit elde etmek üzere olan tam çerçeve, Lumix S1. Ayrıca 60 fps’ye kadar (4: 2: 0 10 bit, 200 Mbps) ve 4K Ultra HD 10 bit (4: 2: 0) 60 fps’ye kadar dahili olarak Cinema 4K kaydedebileceksiniz. Son olarak, S1 dahili olarak kaydedilen anamorfik 4K (3,328 x 2,496) ve bir Atomos Ninja V kayıt cihazına harici olarak 5,9K 16: 9 (5,888 x 3,312) 12-bit videoyu destekleyecektir.

Şu anda, S1 yalnızca dahili olarak 30 fps’ye kadar ve harici olarak 60 fps’de 4K kaydedebiliyor, bu nedenle bunlar bazı büyük güncellemeler. Bununla birlikte, S1’in (S1H’nin aksine) dahili bir fana sahip olmaması nedeniyle, yeni kayıt modlarında bazı ısıtma sınırlamaları vardır. Kayıt durmadan önce her seferinde 15 dakika boyunca yalnızca 6K, 5.9K ve 5.4K video kaydedebileceksiniz, ancak daha önce diğer kameralar (yani Canon R5) için yaptığınız kadar uzun süre beklemeniz gerekmeyecek. yeniden başlıyorum. Dahili Sinema 4K, Ultra HD ve 4K anamorfik, 30 dakikalık maksimum sürekli kayıt sürelerine sahiptir, ancak harici 5,9K RAW kaydı için herhangi bir sınırlama yoktur.

Çözünürlük değişikliklerinin yanı sıra Panasonic, S1’e bir Dual Native ISO ayarı ekledi, bu da onu düşük ışıkta çekim için daha iyi hale getirecek. Tüm bu güncellemelerin S1’i özellikle kameramanlar için çok daha kullanışlı bir kamera haline getirdiğini söylemek yeterli. Zaten sahip değilseniz, çözünürlük güncellemelerini almak için S1’in yükseltme yazılım anahtarı DMW-SFU2’yi (200 $) satın almanız gerekir, ancak satıcılar genellikle bunu kamerayla birlikte ücretsiz olarak verir.

Panasonic S1H Blackmagic Design Video Assist 12G HDRPanasonic
Panasonic ayrıca 3.700 $ ‘lık S1H’yi, Blackmagic’in Blackmagic RAW (BRAW) formatındaki Video Assist 12G HDR kayıt cihazına 5,9K 12-bit RAW kayıt ile güncelleyerek, atomos Ninja V için atıcılara Apple RAW üzerinde başka bir seçenek sunuyor. Çekimi kullanmak için Blackmagic’in Davinci Resolve düzenleme yazılımına veya Premiere Pro veya Avid için BRAW eklentisine sahip olmanız gerekir.

Son olarak, Panasonic kutu tarzı Micro Four Thirds BGH1 kamerası (2.000 $) için yeni bir aygıt yazılımı tanıttı. Bu ürün, özellikle çok kameralı kurulumlar, drone kullanımı ve canlı yayın için Panasonic için bir satış başarısı oldu. Panasonic, ikinci işlev için RTP / RTSP protokolünü kullanarak kablolu LAN üzerinden IP akışını sunarak oyunculara, iş yerlerine ve diğerlerine sosyal platformlara yüksek kaliteli, uzak akış gerçekleştirme olanağı tanıdı. Bunu 4K 60p’de H.264 veya daha verimli H.265 kodlarını kullanarak her ikisi de 50 Mbps’ye kadar yapabilir.

BGH1 ayrıca, Atomos Ninja V kayıt cihazlarına (dahili SD kaydının üstünde) 12-bit Cinema 4K 60 fps’ye kadar Apple ProRes RAW kaydı da kazanacak. Bu, çoklu kamera veya diğer çekimler yapan film yapımcıları için daha kullanışlı hale getirmelidir.

Bu güncellemeler, 31 Mart’ta S1H donanım yazılımı sürüm 2.0, 6 Nisan’da S1 donanım yazılımı sürüm 2.0 ve 24 Mart’ta BHG1 güncellemesi (sürüm 2.0) ile farklı zamanlarda sunulacak. Panasonic ayrıca S1R ve S5 için (6 Nisan’da çıkacak) küçük güncellemeler sunarak kullanıcıların dikey kamera yön bilgisi eklemesine (veya eklememesine) ve bir AC adaptörü takılıyken güç tasarrufu yapmasına olanak tanıdı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Panasonic, S1’e 6K Video Özelliği Ekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir: Dolby Atmos uzamsal ses düğmesini çevirdikten kısa bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör