Facebook, WhatsApp ve Instagram Tüm Dünyada Çöktü

blank
Facebook, WhatsApp ve Instagram Tüm Dünyada Çöktü Instagram'ın nefret söylemi politikası, insanlara ırk veya din gibi korunan özelliklerin yanı sıra siyah yüz ve Yahudi karşıtı kinayeleri tasvir eden içerik gibi "daha üstü kapalı nefret söylemi biçimleri" temelinde saldırıları yasaklıyor. Instagram, nefret söylemi vakalarına yardımcı olmak için gerektiğinde kolluk kuvvetleriyle de işbirliği yaptığını söylüyor.

İçerik: Facebook, WhatsApp ve Instagram Tüm Dünyada Çöktü

Facebook, WhatsApp, Instagram, Facebook Messenger – tüm Facebook hizmetleri kısaca dünya çapında çöktü. Birçok kullanıcı Twitter’da Facebook hizmetlerinden hiçbirine giriş yapamamakla ilgili paylaşımlarda bulunuyordu ve Gadgets 360 personeli ayrıca WhatsApp üzerinden mesaj gönderemeyeceğimizi veya diğer siteleri neredeyse bir saat boyunca açamayacağımızı fark etti. Web sitesi kesinti takipçisi Downdetector’a göre, sorunlar 19 Mart Cuma günü saat 22: 30’da (IST) kullanıcılar tarafından fark edilmeye başladı – 11: 30’da IST’den itibaren tekrar işlevsel olmaya başladılar.

Bir saatten kısa bir süre sonra, WhatsApp için izleyicide neredeyse 40.000 rapor vardı. Ana sosyal ağın dışında, Instagram ve Facebook Messenger da dahil olmak üzere diğer tüm Facebook hizmetleri için benzer bir eğilim görülebilir. Sorun sadece web siteleriyle de sınırlı değildi – bu platformlar için uygulamalar da çalışmıyordu

O zamandan beri birçok kişi Facebook, Instagram ve WhatsApp ile ilgili sorunlar hakkında tweet atıyordu. Downdetector’daki haritaya bakıldığında, herhangi bir bölgede sorun gibi görünmüyordu, ancak dünyanın dört bir yanındaki insanları etkiliyordu.

Şu anda, hizmetin neden kapalı olduğuna dair çok fazla ayrıntı yok, ancak bu, Facebook’un son aylarda ilk kez kapatılması değil – sadece birkaç ay önce, tüm Facebook hizmetleri Aralık 2020’de birkaç saatliğine kapalıydı. .

Facebook’un kendi kesinti kontrol paneli şu anda herhangi bir sorunu yansıtmıyor, ancak 90 günlük geçmişi, Aralık ayındaki büyük kesinti dışında Ocak ayında bazı sorunlara da işaret etti.

Dünyanın her yerinden kullanıcılar şakalar yapıyor, kesintiye neyin sebep olduğunu tahmin etmeye çalışıyor ve sadece Twitter’da hava atıyor, ancak bu noktada sosyal ağın ve çeşitli hizmetlerinin ne zaman geri döneceği belli değil. Bu, kayda değer başka bir şeyin altını çiziyor – Facebook hizmetlerine, özellikle de WhatsApp’a yalnızca güncellemeleri ve komik kedi resimlerini yönlendirmek için gitgide daha fazla bağımlı hale geldiğimizden, aynı zamanda tüm işletmeleri ve toplulukları da inşa ettiğimizden, bunun gibi kesintiler aslında oldukça ciddi olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, WhatsApp ve Instagram Tüm Dünyada Çöktü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör