Intel, Xe HPG Oyun GPU’larının 26 Mart’ta Çıkabileceğini Söyledi

blank
Intel, Xe HPG Oyun GPU'larının 26 Mart'ta Çıkabileceğini Söyledi

İçerik: Intel, Xe HPG Oyun GPU’larının 26 Mart’ta Çıkabileceğini Söyledi

Intel, Xe HPG Oyun GPU’larının 26 Mart’ta Çıkabileceğini Söyledi:

Intel’in yakında çıkacak olan Xe HPG “DG2” ayrık oyun GPU’ları ortaya çıkmaya yakın olabilir. Şirket, 26 Mart saat 12: 00’da ET / 9: 00’da “Xe HPG Çöpçü Avı” nı yayınladı.

Web sitesi, Intel’in GDC 2021 sunumunda sıkışmış bir ikili sekans segmentinde gizlendi ve yakında çıkacak grafik kartını kısaca tanıttı. Wccftech mesajın kodunu çözmeyi başardı: yukarıda bahsedilen çöpçü avı web sitesinin IP adresi, bu da 26’sında daha fazla bilgi vaat ediyor.

blank

Intel’in 26’sında DG2 kartlarını mı piyasaya süreceği yoksa resmi duyurunun yeni Intel CEO’su Pat Gelsinger’in 23 Mart’ta gerçekleşecek olan “Intel’de yeni yenilik ve teknoloji liderliği çağı” hakkındaki gizemli duyurusunda mı geleceği belli değil. . Durum buysa, çöpçü avının hayranlara yaklaşan GPU’lar hakkında daha fazla bilgi vermesi (veya Intel cömert hissediyorsa belki gerçek grafik kartlarıyla) olabilir.

Intel, şirketin Xe LP mimarisini kullanan “DG1” prototiplerine dayanarak ilk Iris Xe grafik kartlarını bu yılın başlarında piyasaya sürdü. Ancak daha düşük güç kartları gerçekten oyun oynamak için tasarlanmamıştı. Aslında, bunlar yalnızca önceden oluşturulmuş makinelere dahil edilmek üzere doğrudan ortaklara satıldı.

Daha yüksek performanslı Xe HPG mimarisine dayanan yeni “DG2” kartları, AMD ve Nvidia gibi köklü oyunculara gerçek oyun rekabeti sunmayı vaat ediyor. Wccftech ayrıca kısa süre önce Geekbench’te 512 EU, 4096 çekirdek, 1800MHz saat hızları ve 12GB GDDR6 VRAM içeren söylentilere göre DG2 kartlarından birini fark etti. Diğer söylentiler, Intel’in yeni mimariyi kullanarak tüm bir GPU dizisi üzerinde çalıştığını ve daha ucuz giriş seviyesi modellerini güce aç oyun meraklıları için daha pahalı seçeneklere yaydığını belirtti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Intel, Xe HPG Oyun GPU’larının 26 Mart’ta Çıkabileceğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor. Apple’ın “daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör