Oppo X 2021, Katlanabilir Telefonların Potansiyelini Gösteriyor

blank
Oppo X 2021, Katlanabilir Telefonların Potansiyelini Gösteriyor

İçerik: Oppo X 2021, Katlanabilir Telefonların Potansiyelini Gösteriyor

Oppo X 2021, Katlanabilir Telefonların Potansiyelini Gösteriyor:

TCL, Oppo ve LG bir süredir katlanabilir telefon form faktörünü takas etse de, hiçbiri henüz bir tane başlatmadı. Şimdilik bir sonraki en iyi şey, Oppo’nun üçü yakın zamanda Hong Kong’a gelen çalışan prototipi, bu yüzden doğal olarak bu nadir cihaza daha yakından bakmaya gittik.

Oppo X 2021’in amacı, geleneksel 6,7 inç ekran ile mini tablet benzeri 7,4 inç ekran arasında geçiş yapmanıza izin vermektir; ilki daha iyi taşınabilirlik sunarken ikincisi videolar, okuma, oyun için daha iyi bir deneyim sunar. ve çoklu görev. Bu, esnek OLED panelinin bir kısmını telefonun arkasına yuvarlayarak elde edilir ve bu, katlanabilirlerde gördüğümüz kırışma sorununu önlediğini varsayar.

Ekran yuvarlanma güç düğmesiyle değiştirilir: çift tıklama veya yukarı kaydırma ekranı genişletir ve başka bir çift tıklama veya aşağı kaydırma onu geri çeker. Bu kayma hareketi, gövdenin iki yarısını iten ve çeken iki motor tarafından desteklenmektedir. Esnek panel, solda bir boşluğa girmeden önce sağ tarafa sabitlenir ve 6.8 mm çapında bir silindirin etrafına sıkıştırılır.

Kelimenin tam anlamıyla esnek ekranın etrafında dolaşırken, ne kadar sert hissettiğinden etkilendim. Bu kısmen, hem telefon modunda hem de tablet modunda sağlam bir yapı sağlayan alttaki “2’si 1 arada plaka” tarak benzeri kayar yapı sayesinde oldu. Ek olarak, OLED panelin kendisi, esnekliğini korurken görünüşe göre genel mukavemeti artıran çelik parçalardan oluşan ince bir tırtıl palet laminatı ile güçlendirilmiştir.

Bir konsept cihaz olarak Oppo X 2021 şaşırtıcı derecede kullanışlıydı – en azından ağırlık ve kalınlık kabul edilebilir aralığımdaydı, çünkü her ikisi de LG Wing’ime benziyordu. Sahip olduğum sınırlı süre içinde, hepsi ekran hareketine yanıt olarak dinamik olarak yeniden boyutlandırabilen cihazda Chrome, YouTube ve Instagram’ı denemeliydim (Google Play’i yan yüklemem gerekiyordu).

Bununla birlikte, bu telefonun birkaç temel özelliği eksikti: ses seviyesi tuşları ve selfie kamera. Muhtemelen Oppo, geliştirmeyi hızlandırmaya yardımcı olmak için bunları dışarıda bıraktı ve büyük olasılıkla, varsa, cihazı başlatmadan önce bunları geri ekleyecektir.

blank

Ekranda da iki küçük sorun olduğunu fark ettim. İlk olarak, genişletildiğinde, panelin genellikle silindirin etrafına sarıldığı yerde hafif bir kırışma görebiliyordum ve bu, Hong Kong’daki üç prototipin hepsinde de oldu. Yine de, bunlar katlanabilir telefonlarda gördüğüm kırışıklıklardan çok daha incelikliydi.

Diğer bir sorun da tozla ilgiliydi. Solda esnek panelin geri kalanını gizlemek için bir boşluk olduğu göz önüne alındığında, telefonu her açtığımda ara sıra bir toz çizgisi görmem kaçınılmazdı (ve telefonumla silme isteğine direnmem gerekiyordu. parmak). Umarım Oppo ve diğer üreticiler bu sorunu hafifletmenin bir yolunu bulacaktır, ancak bu, toza karşı koruma ve rulo telefonlarda su geçirmezlik imkansız gibi görünmektedir.

Oppo X 2021’in geçen ay ikinci kez halka açılmasına rağmen, şirket hala onu seri üretmeyi planlamıyor. Ancak, konseptin kanıtı olduğu sürece, döndürülebilir telefonun geleceği, burada ve burada küçük çaplı sapmalar dışında umut verici görünüyor.

TCL nihayet bize çalışan bir demo gösteremezse, şirketin CES duyurusuna göre, bu durum bizi 2021’de bu form faktöründe (şimdilik) dört gözle beklediğimiz tek akıllı telefon olan LG Rollable ile bırakıyor. Bununla birlikte, LG’nin mobil işletmesinin, karşılaştığı birçok zorluk göz önüne alındığında, bu telefonu gerçekten piyasaya sürmeyi başarıp başaramayacağı belirsiz. Önümüzdeki aylarda bir güncelleme duyacağımızı umuyoruz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Oppo X 2021, Katlanabilir Telefonların Potansiyelini Gösteriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor. Apple artık artan sayıda Intel Mac kullanıcısını kesmeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör