Tesla’ya Sızmaya Çalışan Hacker Suçunu Kabul Etti

blank
Tesla'ya Sızmaya Çalışan Hacker Suçunu Kabul Etti

İçerik: Tesla’ya Sızmaya Çalışan Hacker Suçunu Kabul Etti

Tesla’ya Sızmaya Çalışan Hacker Suçunu Kabul Etti:

The Record, Tesla’yı hacklemeye ve gasp etmeye çalışmakla suçlanan bir Rus vatandaşı, jüri yargılamasından ve hapishanede uzun süre kalmaktan kaçınarak suçunu kabul etti. İtiraz anlaşmasına göre Egor Igorevich Kriuchkov, “korunan bir bilgisayara kasıtlı olarak zarar verme amaçlı komplo” (yani bilgisayar korsanlığı) suçundan hapis cezasına çarptırılacak.

Orijinal DoJ şikayeti (kötü) bir casus filmi gibi görünüyor. 2020 yazında Kriuchkov, bir Rus siber suç çetesinin emriyle ABD’ye gitti ve Nevada, Sparks’taki Tesla Gigafactory’de Rusça konuşan bir işçi ile temasa geçti. Kriuchkov’un, Gigafactory’deki bilgisayar sistemlerine kötü amaçlı yazılım göndermesi için çalışana 1 milyon dolar ödemeyi önerdiği iddia ediliyor. O ve ortakları, sözde ağdan veri çıkarmayı planladılar ve Tesla bir fidye ödemediyse onu serbest bırakmakla tehdit ettiler.

Çalışan, Tesla’yı bu harika plan hakkında hemen bilgilendirdi ve şirket FBI ile temasa geçti. Ajanlar bir operasyon başlattı ve ABD’den ayrılmaya çalışırken Kriuchkov’u tutukladı. FBI kayıtlarına göre Kriuchkov, çalışanı işe almak için 250.000 dolar alacaktı.

Kriuchkov başlangıçta 3 Eylül 2020’de yapılan suçlamalardan suçsuz olduğunu iddia etti. Eylül 2021 için bir jüri duruşması planlandı ve suçlu bulunursa beş yıl hapis, üç yıl denetimli serbest bırakılma ve 250.000 dolar para cezası ile karşı karşıya kalabilirdi. Ancak suçlu itirazıyla, Kriuchkov şu anda üç yıllık denetimli serbest bırakma ile dört ila 10 ay arasında bir süre bekliyor. Para cezası almayacak, ancak Tesla’ya iade için 14.824.88 $ ödemesi gerekiyor. Savunma anlaşması savcılık onayına tabi ve duruşma 10 Mayıs 2021’de yapılacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla’ya Sızmaya Çalışan Hacker Suçunu Kabul Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor: Geçen ay bir gecikmenin ardından Apple, gelecek hafta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör