Twitter, Dünya Liderleri İçin Kurallarını Gözden Geçiriyor

blank
Twitter, Dünya Liderleri İçin Kurallarını Gözden Geçiriyor

İçerik: Twitter, Dünya Liderleri İçin Kurallarını Gözden Geçiriyor

Twitter, Dünya Liderleri İçin Kurallarını Gözden Geçiriyor:

Donald Trump’ı platformundan yasakladıktan aylar sonra Twitter, kurallarını çiğneyen politikacılarla nasıl başa çıkması gerektiği konusunda hala mücadele ediyor. Şirket, dünya liderleri ve diğer seçilmiş yetkililer için politikalarını “gözden geçirdiğini” ve kullanıcılarından haber almak istediğini söylüyor.

Şirket, konuyla ilgili geri bildirim toplamak için 19 Mart’tan 12 Nisan’a kadar geçerli olacak bir kamu anketi yayınlayacak. Şirket bir blog yazısında, “Genel olarak, dünya liderlerinin Twitter’daki diğerleriyle aynı kurallara tabi olmaları gerektiğine inanıp inanmadıklarını duymak istiyoruz” diye yazıyor. “Ve bir dünya lideri bir kuralı ihlal ederse, ne tür bir yaptırım eylemi uygundur.”

Şirket, konuyla ilgili olarak akademik ve insan hakları aktivistlerine de danıştığını ekledi. Bu gruplardan gelen geri bildirimler ve halkın tepkileri, “politika çerçevemizin gelişimini bilgilendirecektir.” Mevcut politikalarının hangi yönlerini yeniden gözden geçirmeyi planladığı net değil. Şirket, Trump’ın adını vermiyor, ancak şirketin kurallarını neden dünya liderlerine farklı şekilde uygulayabileceğini açıklayan 2019 tarihli iki blog gönderisine atıfta bulunuyor.

Trump’ın ardından bu sorunlarla boğuşan tek şirket Twitter değil. Facebook, eski başkanın platforma geri dönmesine izin verilip verilmeyeceği konusunda Gözetim Kurulunun kararını hala bekliyor. Gözetim Kurulu ayrıca, şirketin yönetim kurulunun tavsiyelerini uygulaması gerekmese de, Facebook’un seçilmiş yetkililerin hesaplarını nasıl ele aldığına dair daha geniş bir konuyu ele almayı planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Dünya Liderleri İçin Kurallarını Gözden Geçiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor: Geçen ay bir gecikmenin ardından Apple, gelecek hafta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör