ABD, Çinli Telekom Şirketleri Üzerindeki Baskıyı Artırıyor

blank
ABD, Çinli Telekom Şirketleri Üzerindeki Baskıyı Artırıyor

İçerik: ABD, Çinli Telekom Şirketleri Üzerindeki Baskıyı Artırıyor

ABD, Çinli Telekom Şirketleri Üzerindeki Baskıyı Artırıyor:

Federal İletişim Komisyonu (FCC), üç Çinli telekom şirketinin ABD işletme ruhsatlarını elinden almak istiyor. FCC, China Unicom Americas, Pacific Networks ve ComNet’in Pekin ile bağlantılarını açıklamada başarısız olduklarını söyledi. ABD iletişim izleme örgütü uzun zamandır bu bağlantıların ulusal güvenlik riski oluşturabileceğini savundu.

Hareket, ABD başkanı Joe Biden’in muhtemelen Donald Trump’ın Çinli teknoloji şirketlerine yönelik sert yaklaşımını devam ettireceğine işaret ediyor.

ABD’den kovuldu
FCC Çarşamba günü oybirliğiyle üç şirketin lisanslarını iptal etti ve bu da onların ABD pazarından ihraç edildiğini görebilirdi. Geçen yıl Nisan ayında şirketlerden, FCC’nin kendilerini “sömürü, etki ve kontrol” e karşı savunmasız bırakabileceğini iddia ettiği Çin hükümeti ile bağlantıları hakkındaki endişeleri gidermeleri istendi. Ancak şirketler FCC’nin endişelerini gidermeye çalışırken açıklamalarını kabul etmedi.

FCC Komiseri Brendan Carr yaptığı açıklamada, “Komünist Çin ile uyumlu kuruluşlardan ağlarımıza yönelik tehdit, doğrudan ele almamız gereken bir tehdittir ve FCC’nin bu tehdidi karşılamak için gereken gücü ve kararlılığı göstermeye devam etmesinden memnuniyet duyuyorum.” Dedi. .

China Unicom, Çin’in üç büyük telekomünikasyon ağından oluşan bir birimdir.

Pacific Networks, ABD operatörlerine uluslararası ses ve veri hizmetlerini satarken, yan kuruluşu ComNet, SIM kartlar ve uluslararası arama kartları dahil olmak üzere çeşitli mobil hizmetler sağlar. FCC, ABD’de Çinli teknoloji şirketleri hakkında daha az endişe duyulduğunda, on yıldan daha uzun bir süre önce üç şirketin ABD’de faaliyet göstermesi için onaylar verdi.

Daha fazla inceleme
Ayrı bir gelişmede, Ticaret Bakanlığı, ABD’de faaliyet gösteren çok sayıda Çinli firmaya ulusal güvenlik riski oluşturup oluşturmadıklarını görmek için mahkeme celbi sunduğunu söyledi.

Hareket, telekomünikasyon ve teknoloji tedarik zincirini güvence altına almaya çalışan Trump dönemi idari emrini takip etti.

Ticaret Bakanı Gina Raimondo, mahkeme celplerinin “Amerikan şirketlerinin, Amerikan işçilerinin ve ABD ulusal güvenliğinin güvenliğini en iyi şekilde koruyan olası bir eylem için bir karar vermemize izin verecek” bilgileri toplayacağını söyledi.

“Pekin, teknolojik üstünlüğümüzü körelten ve ittifaklarımızı tehdit eden davranışlarda bulundu,” diye ekledi.

Departman herhangi bir şirketin adını vermedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD, Çinli Telekom Şirketleri Üzerindeki Baskıyı Artırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör