Bayraktar AKINCI TİHA’nın 3. Prototipi İlk Uçunu Yaptı

blank
Bayraktar AKINCI TİHA'nın 3. Prototipi İlk Uçunu Yaptı

İçerik: Bayraktar AKINCI TİHA’nın 3. Prototipi İlk Uçunu Yaptı

Bayraktar AKINCI TİHA’nın 3. Prototipi İlk Uçunu Yaptı:

Baykar Savunma tarafından yerel ve milli olarak geliştirilen AKINCI Saldırı İHA’sının üçüncü prototipi ilk uçuşa hazırlanıyor.

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Ocak 2021’de resmi Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Bayraktar, AKINCI TİHA’nın üçüncü prototipinin ilk uçuşu öncesinde son hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Selçuk Bayraktar, yaptığı paylaşımda, “# AKINCI PT-3… Yuvadan uçmadan evdeki son özçekimi AKINCI yaptığı açıklamalarla, TİHA’nın üçüncü prototipinin ilk uçuş için Çorlu’ya gideceğinin sinyalini verdi.

16 Mart 2021’de Telegram kanalında paylaşımda bulunan Selçuk Bayraktar, şunları söyledi:

“AKINCI PT-3 ilk koşusunda … Koşacak, uçacak, bulutların üzerine çıkacak ve ataları gibi gözlerinin gördüğü hiçbir şeyden korkmayacak. “AKINCI TİHA’nın fotoğrafını notuyla paylaştı. Bayraktar AKINCI Taarruz İHA’sının 3. prototipi, test faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Tekirdağ’daki Çorlu Havaalanı Üs Komutanlığı’nda ilk uçuşu için gün sayıyor. .

Seri Üretim AKINCI TİHA
Selçuk Bayraktar’ın Ocak 2021’de BAYKAR tesislerinde yürürken paylaştığı videoda seri üretim sürecine giren AKINCI Saldırı İHA platformu kameraya yansıyan araçlar arasında yer alıyor. Söz konusu videoda 2021 yılında envantere girecek AKINCI TİHA’nın yanı sıra Uçan Araba CEZERİ’nin 3 prototipi, halen seri üretim yapan yeni nesil Bayraktar DİHA’nın 2 prototipi ve Bayraktar TB2 SİHA sistemleri.

61+ Farklı Test
27 Kasım 2020 tarihinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Başkan Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan açıklamada, AKINCI TİHA’nın seri üretime yönelik test faaliyetlerinin son aşamaya geldiği belirtildi. Baykar Savunma tarafından 6 Aralık 2020 tarihinde yapılan bir gönderide AKINCI TİHA’nın ilk uçuşundan bu yana yaklaşık bir yılda 61 farklı testi başarıyla tamamladığı belirtildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bayraktar AKINCI TİHA’nın 3. Prototipi İlk Uçunu Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

T129 ATAK Helikopteri Kara Kuvvetleri Komutanlığına Teslim Edildi

T129 ATAK Helikopteri Kara Kuvvetleri Komutanlığına Teslim Edildi: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Kara …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör