Facebook, İngiltere’de Bir Soruşturmayla Karşı Karşıya Kalabilir

blank
Facebook, İngiltere'de Bir Soruşturmayla Karşı Karşıya Kalabilir

İçerik: Facebook, İngiltere’de Bir Soruşturmayla Karşı Karşıya Kalabilir

Facebook, İngiltere’de Bir Soruşturmayla Karşı Karşıya Kalabilir. Büyük teknoloji şirketlerine yönelik antitröst soruşturmaları devam ediyor. Financial Times’a göre, İngiltere’nin rekabet gözlemcisi önümüzdeki aylarda Facebook’a karşı bir tane açmaya hazırlanıyor.

Rekabet ve Piyasalar Kurumu’nun (CMA), Facebook’un sosyal medya ve çevrimiçi reklamcılık pazarlarındaki rakiplerine göre bir avantaj sağlamak için kullanıcı verilerini kullanıp kullanmadığını araştırmayı planladığı bildiriliyor. Birleşik Krallık, Avrupa Komisyonu’nun da hedeflediği Pazar yeri sınıflandırılmış reklamlar hizmetini inceleyebilir. Bununla birlikte, CMA soruşturmasının zamanlaması ve kapsamı değişebilir.

Facebook, Engadget’e raporla ilgili yorum yapmayı reddetti.

Daha bu yıl, CMA, Apple’ın App Store ücretleri ve Google’ın üçüncü taraf izleme çerezlerinden kurtulma planıyla ilgili araştırmalar başlattı. Bu arada, Dijital Piyasalar Birimi (DMU) adlı bir CMA departmanı önümüzdeki ay faaliyete geçecek. DMA, büyük teknoloji şirketleri için bir davranış kuralları oluşturmak ve uygulamakla görevlendirilmiştir.

Facebook, Google ve Apple gibiler, Atlantik’in diğer tarafında antitröst incelemesine karşı güvende değiller. Federal Ticaret Komisyonu ve düzinelerce başsavcı Aralık ayında Facebook aleyhine suç duyurusunda bulundu. Facebook’un Instagram ve WhatsApp satın alımlarını gevşetmek istiyorlar. Şirket suçlamaları reddetmek için dava açtı.

Google, başsavcılar ve Adalet Bakanlığı’ndan gelen çok sayıda antitröst davasıyla karşı karşıyadır. Bu arada Apple, Epic Games ile başka bir antitröst davasında mücadele ediyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, İngiltere’de Bir Soruşturmayla Karşı Karşıya Kalabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör