Hyundai Yeni MPV, STARIA’nın Tasarım Detaylarını Paylaştı

blank
Hyundai Yeni MPV, STARIA'nın Tasarım Detaylarını Paylaştı

İçerik: Hyundai Yeni MPV, STARIA’nın Tasarım Detaylarını Paylaştı

Hyundai Yeni MPV, STARIA’nın Tasarım Detaylarını Paylaştı:

Hyundai Motor Company, 2021’in ilk yarısında tanıtmayı planladığı yeni MPV modeli STARIA’dan daha fazla görüntü paylaştı. Hyundai, yakın gelecekte üretilecek olan bu model ile hem ailelere hem de ticari işletmelere özel çözümler sunuyor. Mobilite açısından son derece önemli bir model olan STARIA, üst düzey tasarım unsurları ile MPV sınıfına farklı bir bakış açısı getiriyor.

STARIA’nın genel tasarım özellikleri, “içten dışa” bir yaklaşımı içerir. Hyundai’nin iç mekan kullanımına öncelik verdiği STARIA’daki oturma sistemi ihtiyaca göre düzenlenebiliyor. Aynı zamanda kullandığı birinci sınıf malzemelerle kendi segmentinde tüm rakiplerinin bir adım önünde yer almaktadır.

Bir uzay gemisini andıran fütüristik bir tasarım
STARIA’nın dış tasarımı sade ve modern çizgilerden oluşuyor. Uzaydan bakıldığında, gün doğumundaki dünyanın silueti yeni MPV’nin tasarımına ilham verdi. Önden arkaya akan tasarım, burada modern bir ambiyans yaratır. STARIA’nın önünde yatay gündüz farları (DRL) ve aracın genişliği boyunca uzanan yüksek ve alçak farlar var. Şık desenlere sahip geniş ızgara, araca sofistike bir görünüm kazandırır.

Hyundai, aracın modern görünümünü en üst düzeye çıkarmak için ön kısmı aynı gövde rengiyle hazırladı. Alçaltılmış gövde yapısı ve geniş panoramik pencereler genel görüşü destekler. Bu camlar araca ferahlık hissi verir ve içerideki ferahlığı önemli ölçüde artırır. “Hanok” olarak bilinen geleneksel Kore mimari tarzı, STARIA’nın iç mekanlarında kendini iyi gösteriyor. Araç içindeki yolcuların dışarıdaymış gibi konforlu ve ferah bir sürüş keyfi yaşamalarına olanak tanır.

Arkada, göz alıcı bir dikey olarak yerleştirilmiş stop lambaları var. Büyük bir camla desteklenen arka kısım, sade ve saf bir görünüme sahip. Arka tampon, yolcuların bagajlarını kolayca yüklemelerine ve boşaltmalarına yardımcı olur. Bu nedenle yükleme eşiği düşük tutulmuştur.

STARIA Premium, lüks bir görünüm sunmak için daha özel tasarım öğelerine sahiptir. Premium versiyonun ön ızgarası, ağ deseniyle hazırlanmıştır. Küp tipi LED farların etrafındaki krom çizgi, Hyundai amblemi, jantlara uygulanan renkli pirinç parçalar, yan aynalar ve kapı kolları, aracın adı gibi aracın premium atmosferini ortaya koyuyor. Bu sürüme özel 18 inç jantlar, elmas desenler ve sportif grafikler içerir. Arka lambalar, Hyundai’nin Parametric Pixel tasarımıyla birlikte hazırlandı.

blank

Fonksiyonel ve birinci sınıf iç mekan
Dış tasarımında mekandan etkilenen STARIA, iç mekanında bir yolcu gemisinin salonundan ilham alıyor. Daha alçak bir konumda emniyet kemerleri ve geniş panoramik pencereler ile yenilikçi tasarım mimarisi, yolculara ferah ve sakin bir ortam sunar. Sürücü odaklı kokpit, 10,25 inçlik bir dijital ekrana ve bir dokunmatik ekranlı orta ön panele sahiptir. Düğme tipi elektronik vites kolu ile modern atmosfer korunurken aynı zamanda sürücü için engelsiz bir düzlük yaratılır.

STARIA Premium sürümünde, mükemmel mobilite deneyimini sağlayacak çeşitli ek donanımlar bulunmaktadır. Araçta 11 koltuk (normal versiyonda 7) varken, hepsinde tek dokunuşla rahatlama ve rahatlama modu var. Böylelikle koltuk, günlük stresi alırken yolcunun ağırlığına göre yumuşar ve uzun yolculuklarda konfor sağlar. Yüz yüze seyahat imkanı sağlayan bu koltuklar aynı zamanda 180 derece dönebilme özelliğine de sahip. Ek olarak, Premium versiyonda 64 farklı renk ile ortam aydınlatması bulunur.

Hyundai STARIA’nın dünya prömiyeri 2021’in ilk yarısında yapılacak ve daha sonra satışa çıkacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai Yeni MPV, STARIA’nın Tasarım Detaylarını Paylaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford, Üç Haftada 100 Bin Adet F-150 Lightning Ön Siparişi Aldı

Ford, Üç Haftada 100 Bin Adet F-150 Lightning Ön Siparişi Aldı: Ford’un Maverick kamyonetini daha …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör