PS5’in Hala İhtiyaç Duyduğu 5 Özellik

blank
Artık PS5 Oyunlarını Bir USB Bellekte Saklayabilirsiniz

İçerik: PS5’in Hala İhtiyaç Duyduğu 5 Özellik

PS5’in Hala İhtiyaç Duyduğu 5 Özellik:

PlayStation 5, ileriye dönük bir yeni nesil konsol olarak ününü yaşadı. Orijinal lansman incelememde, “Güçlü yeni PlayStation 5 konsolu, hem fiziksel olarak hem de ileriye dönük grafik yetenekleriyle selefinin üzerinde yükseliyor … Tasarım cesur ve yeni denetleyici ileriye doğru büyük bir adım, hem ergonomi hem de özellikler açısından. “

Ancak bu, PS5’in kusursuz olduğu anlamına gelmez. Dinlenme moduna giren makinelerle ilgili erken bir sorun düzeltildi ve lansman sırasında neredeyse unutulduktan sonra, bazı yeni PSVR 2 denetleyici görüntüleri sayesinde PS5’teki sanal gerçekliğin nasıl görüneceğine nihayet ilk kez baktık. Bir başka yeni kırışıklık da, Fallout ve Elder Scrolls yayıncısı Microsoft imparatorluğunun bir parçası olduğu için gelecekteki Bethesda oyunlarının potansiyel kaybıdır.

Genişletilebilir depolama
Odadaki en büyük PS5 kasası, oyunlar için sınırlı depolama alanıdır. Temelde 700 GB’ın biraz altında kullanılabilir SSD alanı var. Çoğu PS5 oyunu 40GB ile 80GB arasında yer kaplar ve birkaç Call of Duty Black Ops 100GB sınırını aşar.

Bu, yeni oyunların eklenmesi, eski oyunları silmek anlamına gelebileceği anlamına gelir; bu, tekrar oynamak için tekrar indirmeniz gerekir, bu da zaman alır ve çok fazla bant genişliği tüketir. Sadece harici bir USB sürücü bağlayın, değil mi? Tekrar düşün. Sony’nin dediği gibi:

“PS4 oyunlarını ve eklentilerini PlayStation Store’dan doğrudan genişletilmiş depolamaya indirebilir ve oyunları PlayStation 4 sistem depolama alanınızdan genişletilmiş depolamaya taşıyabilirsiniz. PS4 oyunlarını doğrudan genişletilmiş bir depolama sürücüsünden oynayabilirsiniz, bu da size daha fazla alan sağlar. PS5 oyunları için PS5 sistem depolaması. “

Bu, PS5 oyunlarını harici bir sürücüden oynayamayacağınız ve hatta dosyaları orada depolayamayacağınız anlamına gelir. Ancak son nesil PS4 oyunları için iyi.

Daha da can sıkıcı olan, konsolun arkasına yerleştirilmiş bir M.2 aksesuar genişletme yuvası var. Ama … şu anda devre dışı. Sony’nin bu yaz bu bağlantı noktasıyla bir şeyler yapacağı, muhtemelen genişletilmiş sabit diskleri satmak için kilidini açacağı bildiriliyor, ancak bu henüz gerçekleşmedi.

Dualshock problemleri

blank

Neredeyse hemen, bazı PS5 oyuncuları Dualshock kayması yaşadıklarını iddia ettiler, bu da bir veya iki analog joystick’in dokunmasanız bile hareketi kaydettiği anlamına geliyor. Bu, birçok oyun denetleyicisinde (Nintendo’nun Joy-Cons dahil) bilinen bir sorundur ve daha önce burada yazmıştık.

Bu neden oluyor? Bunun nedeni, bir oyun denetleyicisinin ne kadar süslü olursa olsun, muhtemelen yıpranmaya ve yıpranmaya eğilimli kullanıma hazır joystick parçaları kullanmasıdır. İFixit’teki her zaman mükemmel ekip, DualSense denetleyicisine derinlemesine bir dalış yaptı ve bunun gibi bir joystick düzeneğinin 278 ila 417 saat arasında faydalı bir kullanım ömrüne sahip olabileceğini ve ciddi oyuncuların birkaç ay içinde vurabileceklerini keşfetti.

Devasa Boyutları

PS5, kabaca 447 kübik inçlik oyun gücüdür ve gerçekten koymak istediğiniz hiçbir yere sığmaması neredeyse garanti edilen yüksek tasarımlı bir kutuya dönüştürülmüştür. Xbox Series X, 12 inçten biraz daha kısa iken, 15 inç uzunluğunda, 10 inç genişliğinde ve 4 inç derinliğinde. PS5’i yatay olarak yerleştirmek için kullanabileceğiniz biraz garip bir stand var, ancak yine de erken nesil bir DVD oynatıcı boyutunda.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: PS5’in Hala İhtiyaç Duyduğu 5 Özellik

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek

Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek:Windows 10’un bir sonraki büyük güncellemesi, gecikmiş tek bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör