Samsung Galaxy A52 İçin İlk İzlenimler

blank
Samsung Galaxy A52 İçin İlk İzlenimler

İçerik: Samsung Galaxy A52 İçin İlk İzlenimler

Samsung Galaxy A52 İçin İlk İzlenimler:Samsung bugün Avrupa pazarında Galaxy A52 ve Galaxy A72 olmak üzere iki yeni akıllı telefon piyasaya sürdü. Bu modeller birkaç gün önce uluslararası olarak piyasaya sürüldü ve hızlı bir şekilde buraya geldiler. Ne yazık ki merakla beklenen Galaxy A52 5G, en azından henüz Türkiye’ye getirilmedi. Samsung Galaxy A52 orta segmentte konumlanırken, Galaxy A72 orta fiyatlardan biraz daha yüksek fiyatlara sahip. Gözden geçirenler, bu akıllı telefonla ilgili yenilikleri ve Samsung’un istediği fiyata gerçekten değip değmediğini kontrol etmek için Galaxy A52’de telefon incelemesi aldılar.

Telefonu elinize aldığınızda, ağırlığın 189 g’da nispeten yönetilebilir olduğunu fark edeceksiniz. Bu telefon sadece 8,4 mm kalınlığındadır. Çerçeve de plastiktir ve kenarları yuvarlatılmıştır, bu da telefonu tutmayı kolaylaştırır. Samsung, güç ve ses rock’larını sağ tarafa konumlandırırken, sol tamamen çıplak. Altta USB Type-C bağlantı noktası ve hoparlörle birlikte 3,5 mm ses jakı var. SIM tepsisi, ikincil mikrofonla birlikte üsttedir. Galaxy A52, toza ve suya dayanıklılık açısından IP67 derecelendirmesine sahiptir ve SIM tepsisinin etrafında su geçirmezlik için lastik bir conta bulunur. Galaxy A52’de hibrit bir çift SIM yapılandırması elde edersiniz, bu da depolama 1 TB’a kadar genişletilebilirken, ikinci bir SIM maliyetiyle geleceği anlamına gelir.

Galaxy A52, 90 Hz yenileme hızına sahip 6,5 inçlik bir Süper AMOLED ekrana sahip. Varsayılan olarak bu yenileme hızına ayarlanmıştır ve bu, kullanıcı arayüzünün pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Dilerseniz 60Hz’de kilitleme seçeneğiniz vardır. Galaxy A52, ulaşılması kolay ve hızlı çalışan bir ekran içi parmak izi tarayıcısına sahiptir. En üstte, 32 megapiksellik bir selfie atıcıyı barındıracak bir delik var. Ekran, Samsung’dan beklediğimiz kadar güçlü çıktılara sahip. Neyse ki şirket, video izlerken veya oyun oynarken Super AMOLED panelini tamamlaması gereken Galaxy A52 stereo hoparlörleri verdi.

Galaxy A52 4.500mAh bataryaya sahip ve 25W hızlı şarj etme kapasitesine sahip. Bununla birlikte, kutuda yalnızca 15W şarj cihazı alırsınız. Galaxy A52’ye güç vermek, çok daha uygun fiyatlı diğer birkaç akıllı telefonda gördüğüm Qualcomm Snapdragon 720G işlemci. Bluetooth 5, çift bantlı Wi-Fi, NFC ve dört uydu navigasyon sistemi desteği vardır.

Yazılım açısından, Samsung’un One UI 3.1’i üstte olmak üzere Android 11’i kutudan çıkarırsınız. Kullanıcı arayüzünün kullanımı çok kolay ve aradığımı bulmakta herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Uygulamalara ve araçlara hızlı erişim sağlayan Samsung’un Edge Paneli, ana ekrandayken sadece bir kaydırma uzaklığındadır. Galaxy A52’de Amazon, Prime Video, Netflix, Facebook, Snapchat, PhonePe, MX Takatak ve Moj dahil olmak üzere çok sayıda önceden yüklenmiş uygulama alırsınız. Bunları kolayca kaldırabilirsiniz, kullanmayı planlamıyorsanız yapmanızı tavsiye ederim.

Galaxy A52 güzel görünümlü bir akıllı telefon ve kesinlikle göz kamaştırıcı. Kameralar da teknik özelliklerine göre bu fiyat noktasında beklenmesi gerekenlere uygun görünüyor. Ancak burada işlemci seçimi konusunda bazı çekincelerim var. Galaxy A52 fikrimi değiştirebilir mi? Yakında çıkacak olan tam incelemede öğrenmek için Gadgets 360’ı izlemeye devam edin.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung Galaxy A52 İçin İlk İzlenimler

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

OnePlus Nord CE 5G’nin Özellikleri Belli Oldu

OnePlus Nord CE 5G’nin Özellikleri Belli Oldu: OnePlus Nord CE 5G sızıntıları, 10 Haziran lansmanından …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör