Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

blank
Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

İçerik: Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti:

Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 Ana Muharebe Tanklarını (AMT) Ukrayna Savunma Bakanlığı’na teslim etti.

Ukroboronprom firması yaptığı açıklamada, tankların en son iletişim sistemleri, yangın kontrolü, gündüz ve gece görüş ters kamera, sis bombası sistemleri ve mermilere karşı reaktif zırhlı koruma ile donatıldığını söyledi. 2021’in başından bu yana, Ukrayna Devlet teşebbüsü tarafından 10’dan fazla T-64 ve T-72 tankı modernize edildi.

ASELSAN’dan temin edilen yeni dijital radyo istasyonlarının, modernize edilmiş ana muharebe tanklarına entegre edildiği de bildirildi. ASELSAN’ın sunduğu iletişim çözümleri, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin zırhlı birimleri ile piyade birlikleri arasında verimli iletişim sağlamak için tasarlandı. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, zırhlı birimlerin bu modifikasyonunu “ağ merkezli” olarak adlandırıyor.

2017 yazında Ukrayna’da yapılan ihalede Silahlı Kuvvetlerin karşılaştırmalı testlerinde “ASELSAN” şirketinin VHF ürün gamının telsiz sistemleri birinci oldu. Ukrayna ile ASELSAN liderliği arasında bir dizi işbirliği anlaşması imzalandı. hem ortak üretim hem de teknoloji transferi için.

Ukroboronprom CEO’su Yuriy Gusev, “Lviv Zırhlı Fabrikası siparişleri zamanında yerine getirmeye devam ediyor ve Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin savaş kabiliyetini artırıyor,” dedi. açıklamada bulundu. Şirkete göre, bu yıl devletin savunma emirlerinin bulunmaması nedeniyle, kısıtlı fonlara rağmen sipariş planlanandan önce yürütüldü.

Lviv Zırhlı Fabrikası, zırhlı itfaiye motorları GPM-72 ve GPM-54 dahil olmak üzere ordu teçhizatının onarımını ve üretimini sağlar. Ayrıca fabrikada zırhlı tamir ve tahliye araçları Lev ve Zubr ile taktik zırhlı tekerlekli araç Dozor-B modernize ediliyor.

Ukrayna, Pakistan’ın T-80UD tanklarını modernize edecek
Ukrayna’da faaliyet gösteren savunma sanayi şirketlerinin çatı yönetim şirketi UkrOboronProm, Pakistan Silahlı Kuvvetlerinin T-80UD ana muharebe tanklarının 85,6 milyon dolarlık destek sözleşmesi ile imzalandığını duyurdu. Ukroboronprom CEO’su Yuri Gusev, “Zırhlı araç üretim şirketlerimiz sürekli olarak üretim kapasitelerini güncelliyor ve yüksek kaliteli iş ve ürünleri garanti eden teknolojiler geliştiriyor. Pakistan ile 6TD1 ve 6TD2 motorlarının tedariği için yeni bir toplantı yaptık. “Formda açıklamalarda bulundu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, F-6 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör