YouTube Shorts, Büyük Rakibi TikTok’u Geçerek ABD’yi Vurdu

blank
YouTube Shorts, Büyük Rakibi TikTok'u Geçerek ABD'yi Vurdu

İçerik: YouTube Shorts, Büyük Rakibi TikTok’u Geçerek ABD’yi Vurdu

YouTube Shorts, Büyük Rakibi TikTok’u Geçerek ABD’yi Vurdu:

YouTube’un TikTok rakibi Amerika Birleşik Devletleri’ne geldi.

Perşembe günü, şirket, Shorts adlı kısa biçimli video teklifinin beta programını şimdi ve önümüzdeki birkaç hafta içinde Amerika Birleşik Devletleri’ne genişlettiğini söyledi. Daha önce, ürünü yalnızca Hindistan’da test ediyordu. Küresel olarak, kullanıcılar Şortları görüntüleyebilir ancak oluşturamaz.
YouTube, özelliğinin sosyal medya içerik oluşturucularının “cep telefonlarından başka hiçbir şey kullanmadan kısa, akılda kalıcı videolar çekmesine” izin verdiğini söylüyor. Birden fazla klibi bir araya getirmenin, müzik eklemenin ve videoları eller serbest olarak kaydetmek için bir zamanlayıcı ve geri sayım kullanmanın bir yolunu sunar; tüm özellikler şu anda TikTok’ta mevcuttur.

Perşembe günü, YouTube, pakette öne çıkmasına yardımcı olacağını umduğu birkaç yeni aracı tanıttı: Kullanıcılar, diğer Shorts videolarından sesleri örnekleyebilecek ve “kendi eserinize yeniden düzenleyebilecek”. İçerik oluşturucular ayrıca videonun belirli noktalarına metin ekleyebilecek.

YouTube Shorts, hepsi küçük boyutlu sosyal medya içeriği çılgınlığından yararlanmaya çalışan ve TikTok’un çalkantılı yılından faydalanmaya çalışan kalabalık bir kısa biçimli video uygulamaları alanına katılıyor. Instagram, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde Reels’ı başlattı ve Snapchat’ın Spotlight özelliği, en eğlenceli videoları yapan kullanıcılara günde 1 milyon dolar veriyor. TikTok’un ABD’deki rakiplerinden ikisi bu yılın başlarında birleşirken, Dubsmash adlı bir diğeri geçen yılın sonlarında Reddit tarafından satın alındı.

YouTube ayrıca, platformdaki videolardan ses kullanma özelliğini başlatarak daha geniş ekosisteminden yararlanmayı planlıyor. “Bu, YouTube’da izlemeyi sevdiğiniz içeriklere kendi yaratıcı yönünüzü verebileceğiniz ve yeni bir kitle bulmanıza yardımcı olabileceğiniz anlamına geliyor – ister en sevdiğiniz şakalara tepki veriyor, ister bir içerik oluşturucunun en son tarifini denemek, ister komedi skeçlerini yeniden canlandırıyor olun , “şirket bir blog gönderisinde dedi. YouTube, içerik oluşturucuların uzun biçimli videolarını kullanan diğer kişileri devre dışı bırakabileceklerini ekledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube Shorts, Büyük Rakibi TikTok’u Geçerek ABD’yi Vurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör