Audi, 2020 Yılında 50 Milyar Avro Satış Gelirine Ulaştı

blank
Audi, 2020 Yılında 50 Milyar Avro Satış Gelirine Ulaştı

İçerik: Audi, 2020 Yılında 50 Milyar Avro Satış Gelirine Ulaştı

Audi, 2020 Yılında 50 Milyar Avro Satış Gelirine Ulaştı:

Audi, salgının gölgesinde geçen zorlu 2020 yılında da sürdürülebilir mobilite dönüşümünü kesintisiz canlılıkla sürdürdü. Pandemi nedeniyle yılın ilk yarısında teslimat sayısı ve satış gelirleri önemli ölçüde düşerken, yılın ikinci yarısında üçüncü çeyreğin başında atağını sürdürerek yaklaşık 50 milyar Euro satış gelirine ulaştı.

2020 yılında pazarın başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından premium segmentte lider olan marka Audi de Türkiye’de yer aldı. Audi AG, 2020 mali yılını çevrimiçi bir toplantıyla değerlendirdi.

Tüm dünyayı etkileyen salgının gölgesinde kalan 2020 yılında zorluklarla boğuştuklarını belirten Audi AG CEO’su Markus Duesmann, krizden daha güçlü çıkmak için gereken her şeyi yaptıklarını söyledi. Korona salgınının küresel sonuçlarının 2020 sonuçlarında çok belirleyici olduğunu belirten Duesman, “Dünyanın tüm bölgelerinde otomobil talebindeki düşüşün ardından önce Çin, daha sonra Avrupa ve ABD’de piyasalara istikrar geri döndü. dördüncü çeyrek. “Nihayet yılı rekor sayıda teslimatla kapatmayı başardık” dedi. 2020 yılında şirket tarihindeki en başarılı çeyreği yaşadıklarını belirten Duesmann, “5,5 satışta yüzde 2020 operasyonel gelir elde ettik. Bu başarı, kriz yönetiminin ve hepsinden önemlisi salgın sırasında güçlü bir ekip performansının sonucudur. Audi çalışanlarının değişme istekliliği ve esnekliğinden çok memnunum. ” dedim.

Audi, 2020 yılında yüzde 15 küçülen dünya otomotiv pazarında 8 milyon 773 bin 692 araç teslim ederek bir önceki yıla göre yüzde 1 küçülerek zorlu yılı başarıyla geride bıraktı.
Yıla kötü bir tabloyla başlayan Audi, dördüncü çeyrekte piyasaların toparlanmaya başlamasıyla 505 bin 583 adet teslimat rakamına ulaştı ve şirket tarihindeki en başarılı çeyreklik sonucu elde etti.
Bu başarının en önemli nedenleri, şirketin aktif korona kriz yönetimi ve çekirdek pazarlarda gözle görülür toparlanma oldu. Dijital satışların ve hizmetlerin genişletilmesi yoluyla Audi, korona pandemisinin zorluklarına esnek bir şekilde yanıt verdi.

Üst segment ve SUV’lar önceliklidir
Audi’nin 2020 performansına model bazında en önemli katkı üst sınıf ve SUV modellerinden geldi; Q3 ve A6 teslimatları bir önceki yıla göre sırasıyla yüzde 18,1 ve yüzde 11,8 arttı. Audi e-tron Sportback ile birlikte, tamamen elektrikli Audi e-tron, bir önceki yıla göre neredeyse yüzde 80 talep artışı ile bir Alman premium üreticisi tarafından dünya çapında en çok satan elektrikli araç oldu. 2020 mali yılında, Audi Sport GmbH tarafından teslimatlarda bir önceki yıla göre yüzde 16,1 artışla yeni bir en iyi sonuç elde edildi.

ATP ile 15 yıl 2022 milyon Euro tasarruf etmek hedefleniyor
2020 yılında Audi Grubu’nun 55.680 milyon Euro’luk satış geliri elde eden Audi AG’nin bu başarısında, geri kazanımla artan teslimat sayısının yanı sıra maliyet ve yatırım disiplini de öne çıktı. marketler.

Audi Dönüşüm Planının (ATP) başarıyla uygulanmasıyla finansal gelişime olumlu katkı sağlandı. Toplam 2,6 milyar Euro’luk tedbirler uygulandı. Faaliyet karını büyük ölçüde etkileyen bu tasarrufların önümüzdeki yıllarda kalıcı olması planlanmaktadır. İki yıl önce başlayan ve verimliliği artırmayı hedefleyen program, 7 milyar Euro kâr elde etti. Audi, bu program ile rakamı 2022 yılına kadar yaklaşık 15 milyar Euro’ya çıkarmayı hedefliyor.

15 milyar Euro’luk yatırımın 35 milyar Eurosu elektromobiliteye gidecek.
Gelecek için model ve teknoloji yatırımlarını askıya almayan marka, salgın sırasında elektro-atakta büyük adımlar atıyor. Önümüzdeki beş yılda planlanan yatırımlarla bu saldırının sonuçlarını duyurmayı planlayan Audi, toplam yatırımın neredeyse yarısını 35 milyar Euro’luk geleceğin teknolojilerine aktarmayı hedefliyor. Bu rakamın 15 milyar Euro’yu sadece elektromobilite ve hibridizasyon için tahsis etmeyi planlıyor.
Audi, 2021’de temkinli bir iyimserlikle, korona salgınıyla bağlantılı olarak daha fazla gelişmeye bağlı olarak küresel ekonomide bir iyileşme bekliyor.

Türkiye’de sınıf lideri
2020 yılında Audi Audi tarihinin en başarılı çeyreğinin yaşandığı Türkiye, diğer pazarlar gibi aktifti. Audi, 2020 yılında yüzde 81,2’lik, Türkiye’de satılan 18 bin 168 adetlik artışla gerçekleşirken, premium segmentte lider olarak tam bir başarı gösterdi. Türkiye pazarında talep gören Q2, A3 Sportback ve A3 sedan modelleri de A4 ve A6 modellerinin başarısında pay sahibi oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Audi, 2020 Yılında 50 Milyar Avro Satış Gelirine Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksi Girişimi Archer, Yeni Projesini Tanıttı

Uçan Taksi Girişimi Archer, Yeni Projesini Tanıttı: Santa Clara merkezli bir havacılık girişimi olan Archer …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör