Avrupa’da En Çok Tercih Edilen SUV Volkswagen Tiguan Yenilendi

blank
Avrupa'da En Çok Tercih Edilen SUV Volkswagen Tiguan Yenilendi

İçerik: Avrupa’da En Çok Tercih Edilen SUV Volkswagen Tiguan Yenilendi

Avrupa’da En Çok Tercih Edilen SUV Volkswagen Tiguan Yenilendi:

Avrupa pazarının en çok tercih edilen SUV’si ve Volkswagen’in dünya çapındaki en başarılı modeli Tiguan yenilendi.

Karakteristik ve ikonik tasarımının daha ön plana çıktığı yeni Tiguan’ın verimli ve yüksek performanslı TSI ve TDI motor seçenekleriyle sunulması planlanıyor.

Yeni Tiguan’ı çekici kılan yenilikler arasında yeni nesil sürüş destek sistemleri, dijitalleştirilmiş ön panel ve direksiyon kontrol kontrolleri ve “IQ Light” teknolojisine sahip LED matris farlar gibi teknolojik özellikler yer alıyor.

2016 yılında piyasaya sürdüğü ikinci nesli ile Volkswagen’in SUV model stratejisinin temelini atan ve birçok modele ilham veren Tiguan, dünya çapında dört Volkswagen fabrikasında üretiliyor.

Bugüne kadar ürettiği 6 milyondan fazla parça ve 911 yılında yaklaşık 2019 bin adet üretimiyle tüm Volkswagen Grubu’nun en başarılı modeli olan Tiguan, yenilenen tasarımıyla bu başarısını devam ettirmeyi hedefliyor. Yeni Tiguan, daha dijital ve modern tasarımıyla dikkat çekiyor.

Tamamen yenilenmiş ön tasarım
Yeni Tiguan’ın dış cephesinde tamamen yenilenen ön profil dikkat çekiyor. Önden görünüm, radyatör ızgarasındaki yeni Volkswagen logosu ile güçlendirilirken, yeni Tiguan, radyatör ızgarasının ve LED farların tamamlayıcı tasarımı sayesinde olduğundan daha geniş. Ön ve arka tamponlar tamamen yenilenerek daha çarpıcı bir tasarım çizgisi elde edildi. Bagaj kapağındaki “Tiguan” yazısı yeni Volkswagen logosunun altında yerini aldı. 4 tekerlekten çekiş sistemi de XNUMXMOTION teknolojisine sahip versiyonlarda 4MOTION ile yeniden tasarlandı.

Yeni “IQ. Light ”teknolojisine sahip LED matris farlar
IQ.LIGHT – Gelişmiş aydınlatma teknolojisine sahip LED matris farlar, Yeni Tiguan’da ilk kez kullanılıyor. Touareg, Passat ve Golf’ün izlerini süren New Tiguan, dünyada türünün en iyilerinden biri olarak kabul edilen bu LED aydınlatma sistemine sahip dördüncü Volkswagen. Her bir far modülünde bulunan 24 LED, optimum aydınlatma sağlamak için yol ve sürüş koşullarına göre birbiriyle entegre çalışır. IQ LED Matrix farların dinamik versiyonları ayrıca dinamik ön sinyallere sahiptir. LED teknolojili stop grubu tamamen yeni bir tasarıma kavuşuyor. Zarafet düzeyinde standart olarak sunulan yeni tasarıma ve R-line donanımına sahip LED “High” arka farlar, dinamik sinyal özelliğini de içeriyor.

Yeni nesil bilgi-eğlence sistemi (MIB3)
Yeni Tiguan’da, direksiyon simidi ve kontrol panelindeki düğmelerin yerini dijital dokunmatik kontroller alıyor. Orta konsol, klima kontrol işlevleri için yepyeni bir dokunmatik panele sahiptir. Dokunmatik yüzeylere ek olarak, havalandırma ve klima kontrolü için “dokunmatik kaydırıcılar” da vardır. R-Line donanım seviyesinde, hoş bir şekilde aydınlatılmış dokunmatik yüzeylere sahip yeni tasarıma sahip çok işlevli deri direksiyon simidi dikkat çekicidir. Işıklı USB-C bağlantı noktaları klima modülünün altında bulunur.

Başka bir yeni özellik: Uygulamalar artık “Apple CarPlay” ve “Android Auto” işlevleri kullanılarak “App-Connect Wireless” aracılığıyla araca kablosuz olarak entegre edilebilir.

blank

Yeni sürüş destek sistemleri
Volkswagen’in son teknoloji sürüş destek sistemlerinin marka çatısı olan IQ.DRIVE, yarı otonom sürüş asistanı “Travel Assist” olan yeni Tiguan’da sürüş deneyimini bir adım öteye taşıyor. Tiguan’da ilk kez kullanılan bu sistem, 210 km / saate kadar direksiyon, fren ve hızlanmayı devralabiliyor. Adaptif Hız Sabitleyici ve Şerit takip asistanı “Şerit Yardımı” işlevlerini kullanarak, sistem direksiyon simidindeki tek bir düğme ile etkinleştirilebilir. Sistem etkinleştirildiğinde, dokunma sensörleri içeren yüzeylerle sürücünün ellerinin direksiyon simidine dokunması yeterlidir.

Harman Kardon ses sistemi
Yeni Tiguan, isteğe bağlı yüksek kaliteli ses deneyimi sağlayan Harman / Kardon ses sistemine sahiptir. Ses sistemi, keyifli bir müzik deneyimi için on hoparlöre 480 watt güç sağlar. Ses, önceden ayarlanmış dört ses profili kullanılarak ayrı ayrı yapılandırılabilir.

Verimli ve güçlü motor seçenekleri
Yeni Tiguan, 2 lt hacimde 1.5 farklı TSI güç üniteleri ile tercih edilebiliyor. 150 PS motor gücüne sahip versiyon 7 ileri DSG şanzıman ile sunulurken, 130 PS gücündeki versiyon manuel vites ile sunuluyor. Dizel motor olarak 150 lt hacimli 2.0 PS TDI seçeneği bulunmaktadır. Tüm motorlarda yüksek verimlilik seviyeleri, düşük emisyonlar ve güçlü tork öne çıkar. Yeni Tiguan, Life, Elegance ve R-Line’ın yeni donanım versiyonları ile Türkiye’de yılın son çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Avrupa’da En Çok Tercih Edilen SUV Volkswagen Tiguan Yenilendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör