Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 5 Yeni Android 12 Özelliği

blank
Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 5 Yeni Android 12 Özelliği

İçerik: Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 5 Yeni Android 12 Özelliği

Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 5 Yeni Android 12 Özelliği:

Android 12’nin ikinci geliştirici önizlemesi yayında, geliştiricilere ve cesur erken benimseyenlere yazılımın en son sürümünü kontrol etme şansı veriyor. Android 12 geliştirici beta sürümünü yüklemek herkes için değildir ve bu tasarım gereğidir. Beta güncellemesi hatalar ve sorunlarla doludur – ancak dikkate değer değişiklikleri aramak için bir test cihazına yükledik.

İlk iki önizlemenin çok sayıda kullanıcıya dönük özelliği yok – esas olarak başlık altında yapılan iyileştirmeler – ancak dikkat çekmeye değer birkaç önemli öğe getiriyorlar. Örneğin, ekran görüntüsü almak gibi belirli bir görevi gerçekleştirmek için telefonun arkasına dokunarak tetiklediğiniz yeni bir çift dokunma hareketi var. Mayıs ayında herkese açık beta sürümüne ve bu yılın son sürümüne yaklaştıkça Google sürüme her zaman daha fazla özellik ekler, bu nedenle daha fazla iyileştirme olmasını bekleyin.

İşleri halletmek için iki kez hafifçe vurma hareketi
Apple’ın iPhone’u, seçtiğiniz bir eylemi tetiklemek için telefonun arkasına belirli sayıda dokunmanıza izin veren harika bir özelliğe sahiptir. Görünüşe göre Google bu fikri yeni bir Çift Dokunma hareketiyle kullanacak.

Pixel 5’imde, yeni özelliği açtığım yerde Ayarlar> Sistem> Hareketler> Çift dokunmaya gittim. Etkinleştirildiğinde, tetikleyebileceğiniz eylemlerin bir listesini göreceksiniz. Görevler arasında ekran görüntüsü alma, medyayı oynatma ve duraklatma veya Google Asistan’ı açma yer alır.

Tek El Modu, büyük telefonları kullanmayı kolaylaştırır
Son birkaç yıldır, iPhone’un Erişilebilirlik özelliği, tek elle geniş ekranlı bir telefonun kullanılmasını kolaylaştırdı. Ve şimdi Android 12’nin ikinci geliştirici önizlemesinde aynı şeyi yapan yeni bir tek elli mod özelliği var. Ayarlar> Sistem> Hareketler> Tek El Modu’na giderek açın ve anahtarı Açık konumuna kaydırın.

Acil SOS ile yardım çağırın
Telefonunuzun güç düğmesine beş kez hızlıca basarak yardım çağırabilirsiniz. Telefonlarınız yerel acil durum numaranızı aramadan önce bir geri sayım alarmı çalacaktır.

Beta sürümünü yükledikten sonra Acil SOS varsayılan olarak açıldı, ancak Ayarlar uygulamasını açıp Güvenlik ve Acil Durum> Acil SOS seçeneğine giderek ayarları görüntüleyebilirsiniz.

Bildirimlerin biraz yeni bir görünümü var
Bu küçük bir değişikliktir ve gelecekteki güncellemelerde genişletileceği kesin. Bildirim paneli çok ince bir görünüme sahip. Açık temayı kullandığınızda, bildirim gölgesinde mavi bir ton vardır ve uygulama simgeleri daha belirgin hale gelir. Gelecekteki sürümlerde daha fazlasını görmeyi beklediğimiz arayüze yönelik yeni yaklaşımın bir anlık görüntüsünü gösteriyor.

Medya ayarlarında hangi uygulamaların görüneceğini kontrol edin
Android 12, ses veya video çalan her uygulamanın hızlı ayarlar medya kontrol panelini kullanmasına izin vermek yerine, uygulamaları tek tek kapatma seçeneği ekler. Örneğin, hızlı ayarlar paneli gölgesinde Spotify’ın oynatılmasını kontrol edebilmek istiyorsanız, ancak YouTube’un yer kaplamasını gerçekten istemiyorsanız, kapatabilirsiniz.

Ayarlar> Ses ve titreşim> Medya’yı açın ve yasaklamak istediğiniz tüm uygulamaları kapatın.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 5 Yeni Android 12 Özelliği

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü: Huawei, akıllı telefonlar için tescilli HarmonyOS’un Çarşamba günü …

guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör
trackback
Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 5 Yeni Android 12 Özelliği – SkieWebs
28/03/2021 07:02

[…] Denemeyi Dört Gözle Beklediğimiz 5 Yeni Android 12 Özelliği: […]