Facebook, Üç Ayda 1.3 Milyar Sahte Hesabı Devre Dışı Bıraktı

blank
Facebook Anketlerde Nefret Söylemi ve Yanlış Bilgiyi Engelleyecek

İçerik: Facebook, Üç Ayda 1.3 Milyar Sahte Hesabı Devre Dışı Bıraktı

Facebook, Üç Ayda 1.3 Milyar Sahte Hesabı Devre Dışı Bıraktı:

Facebook, Ekim ve Aralık 2020 arasında 1,3 milyardan fazla sahte hesabı devre dışı bıraktı. Bu, şirketin Pazartesi günü bir blog gönderisinde vurguladığı ve konuyla ilgili bir House duruşması öncesinde yanlış bilgilerle mücadele çabalarını detaylandıran istatistiklerden sadece biri.

Blog gönderisine göre, Facebook’un platformlarında yanlış bilgilerle mücadele için 35.000’den fazla çalışması var. Sosyal ağ, COVID-19 ve aşılarla ilgili yanlış bilgilerle 12 milyondan fazla içeriği, yapay zeka sistemlerinin yardımıyla kaldırdığını ve son üç yılda, platformlarından 100’den fazla eşgüdümlü gerçek dışı davranış ağını kaldırdığını söyledi.

Facebook Başkan Yardımcısı Guy Rosen, Morning Consult dergisinde de yayınlanan blog yazısında, “Tüm bu çabalara rağmen, yanlış bilgilere göz yummakla maddi çıkarımız olduğuna inananlar var” diye yazdı. “Bunun tersi doğru. Yanlış bilgileri uygulamalarımızdan uzak tutmak için her türlü motivasyona sahibiz ve bunu yapmak için kullanıcı büyümesi ve katılımı pahasına birçok adım attık.”

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yanlış bilgilerin çevrimiçi platformlarda yayılmasına odaklanan bir kongre oturumunda Perşembe günü ifade vermeye hazırlanan teknoloji yöneticileri arasında yer alıyor. Google CEO’su Sundar Pichai ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, İletişim ve Teknoloji ile Tüketicinin Korunması ve Ticaret için alt komitelerin düzenlediği uzaktan ortak duruşmada da ifade verecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Üç Ayda 1.3 Milyar Sahte Hesabı Devre Dışı Bıraktı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin Cüzdanı Yapmayı Düşünüyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin Cüzdanı Yapmayı Düşünüyor: Cuma günü Jack Dorsey, finansal ödeme girişimi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör