Microsoft Teams, Yeni Toplantı Özelliklerini Açıklayacak

blank
Microsoft Teams, Yeni Toplantı Özelliklerini Açıklayacak

İçerik: Microsoft Teams, Yeni Toplantı Özelliklerini Açıklayacak

Microsoft Teams, Yeni Toplantı Özelliklerini Açıklayacak:

Masaüstü için Microsoft Teams yakında bazı yeni özelliklere sahip olabilir. Bunlardan biri, şirketin geçen yıl tanıttığı Ara Odaları için zamanlayıcılar ayarlama yeteneğidir. Ara Odaları, katılımcıların ana toplantıdan farklı alt toplantılara ayrılmalarına olanak tanır. Yeni özellik, yöneticilere her Ara Odası için bir zamanlayıcı ayarlama yeteneği verecek, ardından katılımcılar otomatik olarak ana toplantıya dönecek ve onları açık odalar arasında taşıyacak.

Yeni Microsoft Teams özelliği, bu ay için planlanan bir lansmanla Microsoft 365 yol haritası sayfasında “geliştirme aşamasında” olarak listelenmiştir. Organizatörler, Ara Odaları ayarlarından Ara Odaları için bir zamanlayıcı ayarlayabilecekler. Süresi dolduğunda odalar otomatik olarak kapanır ve katılımcılar ana toplantıya geri döner. Organizatörler ayrıca insanları açık odalar arasında taşıyabilecek.

Microsoft, Microsoft 365 yol haritası sayfasındaki gönderide, “Katılımcıyı yeniden atama özelliği sayesinde, düzenleyen kişi artık katılan katılımcıları odalar arasında ve ana toplantıda da odalar açıldığında taşıyabilecek” diyor.

Microsoft, güncellemenin, organizatörlerin birden çok oturumda aynı oda ve grup yapılandırmasını korumalarına olanak tanıyan oda atamasını da etkinleştireceğini söylüyor.

Microsoft tarafından “geliştirilme aşamasında” olarak listelenen ve Mart sürümü için planlanan diğer bir özellik, “Toplantı ilkeleri” ayarlarına eklenen yeni bir seçenektir ve misafirlerin değil, yalnızca kuruluştaki kişilerin toplantı lobisini atlamasına ve bir toplantıya doğrudan girmesine izin verir.

Microsoft Teams ile ilgili diğer haberlerde şirket, internet bağlantısı zayıf olan kullanıcıların video görüşmesi sırasında kullanılan verileri sınırlamasına olanak tanıyan düşük bant genişliği modunu da listeledi. Microsoft Teams, kullanıcıların o anki gereksinimlere bağlı olarak çeşitli ağ ayarlarını değiştirmesine izin verecektir. Bu özellik de listelenmiştir veya Microsoft Teams masaüstü istemcisi için Mart sürümü

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Teams, Yeni Toplantı Özelliklerini Açıklayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör