Önümüzdeki 5 Yıl Akıllı Şehir Teknolojileri İçin Kritik Olacak

blank
Önümüzdeki 5 Yıl Akıllı Şehir Teknolojileri İçin Kritik Olacak

İçerik: Önümüzdeki 5 Yıl Akıllı Şehir Teknolojileri İçin Kritik Olacak

Önümüzdeki 5 Yıl Akıllı Şehir Teknolojileri İçin Kritik Olacak:

Bilim kurgu filmlerinde izlediğimiz yapay zekanın hüküm sürdüğü şehirlere bugün ulaştığımız teknoloji ile yaklaşıyoruz. Teknoloji şirketlerinin hazırladığı raporlar; 2028 ile 2036 yılları arasında akıllı şehirlerin öne çıkan konular haline geleceğini ve hayatımızda daha fazla yer alacağını gösteriyor.

Bağlantı ve sensör teknolojilerini kullanarak geliştirdiği, 60 ülkeye teknoloji ihraç eden Arma Kontrol; Türkiye’nin ilk patentli ters engelleyici, kişisel akıllı şehir otopark bariyerlerinin ve sel bariyerlerinin temelini atıyor. Akıllı şehirler için çalışmalarına hız veren Arma Kontrol, 2021 yılında da bu alana yönelik yeni ürünler üzerinde Ar-Ge çalışmaları yapmaya devam edecek.

Üretimden sanayiye pek çok alanda yer almaya başlayan yapay zeka, kendisini akıllı şehirlere doğru evrimleştiriyor. Akıllı şehir projeleri için teknoloji geliştiren Türkiye, Rig Control, yapay zekaya dayalı güvenlik sistemlerini ve tüm dünyaya getirmeyi hedefliyor.

“Akıllı şehir kavramı öncelik verdiğimiz konulardan biridir”
Londra, Singapur, Hong Kong, Şangay, İstanbul gibi şehirlerin akıllı şehir çalışmaları ile desteklendiğini belirten Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Birçok dünya ülkesinin önemsediği akıllı şehirler, verimlilik, enerji tasarrufu ve kamu yararı konularının başında gelir. Geliştirdiğimiz ürünlerimiz dünyanın birçok ülkesinde akıllı şehirlerde güvenli yaşam akışını sağlıyor. Geçen yıl yatırım yaptığımız WOC Yazılım ile bu alana daha fazla odaklanarak ürün geliştirmeye devam edeceğiz. Öncelikle akıllı şehir uygulamalarında; “Yüz tanıma teknolojisi, park sistemleri, yayalaştırma projeleri, insansız ödeme ve insansız trafik kontrol sistemleri üzerinde çalışıyoruz.”

“Belediyelerin akıllı şehir projelerini uygulamaya hazırız”
Ürünlerinin yapay zeka ile birleştiğini ve güvenlik ve bariyer sistemlerinin birbiriyle konuştuğunu belirten Kartal, “Tek merkezden yönetilebilen sistemler üzerine çalışmalarımızı her geçen gün artırıyoruz. Ar-Ge ekibimizle bu alandaki ihtiyaçları çok iyi analiz ediyor ve bu ihtiyaçlara yönelik çözümler geliştiriyoruz. Akıllı şehir teknolojilerine yatırım yapmak 2021 planlarımız arasında yer alıyor. Önümüzdeki 5 yıl bu alan için kritik olacak. Bugün akıllı şehir teknolojileri ve insan kaynakları konusunda dünya ile rekabet edebilecek hatta dünyaya ihracat yapabilecek bir konumdayız. Geliştirdiğimiz teknolojiler ile yerel yönetimlerin ve belediyelerin akıllı şehir projelerini hayata geçirmeye hazırız. % 100 yerli kaynaklarla kendi teknolojimizle geliştirdiğimiz akıllı şehir teknolojilerini ülkemizin şehirlerinde en kaliteli-fiyat performansıyla hayata geçirmek istiyoruz. Bu alandaki hedeflerimiz oldukça büyük, teknolojimizi ülkemizle sınırlamadan dünyanın tüm şehirlerine ulaştırmak istiyoruz. Ülkemizi dünyaya akıllı şehir teknolojileri ihraç eden bir noktaya taşımak istiyoruz. “

Türk Malı algısını yaşatmak istiyor
Yapay zeka, yazılım ve bağlantı teknolojilerini birleştiren Arma Kontrol ürünleri günümüzde birçok şehirde kullanılmaktadır. Taşkınlar ve seller için yayalaştırma, trafik güvenliği, trafik yönlendirme, bariyer ve güvenlik teknolojileri geliştiren firma, akıllı şehirlerde Türk Yapımı kalitesini korumak istiyor. Arma Kontrol’ün yapay zeka ile geliştirdiği insansız ödeme teknolojisi bugün Dubai Mazaya AVM otoparklarında kullanılıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Önümüzdeki 5 Yıl Akıllı Şehir Teknolojileri İçin Kritik Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör