Teknoloji Bakanı, HAVELSAN’ın Keskin Nişancı Simülatörünü Denedi

blank
Teknoloji Bakanı, HAVELSAN'ın Keskin Nişancı Simülatörünü Denedi

İçerik: Teknoloji Bakanı, HAVELSAN’ın Keskin Nişancı Simülatörünü Denedi

Teknoloji Bakanı, HAVELSAN’ın Keskin Nişancı Simülatörünü Denedi:

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank HAVELSAN’ı ziyareti sırasında şirketin tamamlanan ve devam eden projeleri hakkında bilgi aldı ve keskin nişancı simülatörü ile vuruldu.

Ziyarette Bakan Varank, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Murat Şeker ve Genel Müdür Mehmet Akif Nacar tarafından karşılandı.

Şirket projelerinin sunumunun ardından Varank, Simülasyon, Otonom ve Platform Yönetim Teknolojileri Merkezi’nde Sanal Bakım Eğitim Sistemi, F-16 Simülatörü, Airbus A320 Tam Uçuş Simülatörü gibi çözümleri inceledi.

HAVELSAN’ın geliştirip ürettiği sistemleri öğrenen Varank, Keskin Nişancı Eğitim Simülatörü ile ateş ederek hedefi 600 metre mesafeden başarıyla vurdu. Bakan Varank, orta sınıf çok amaçlı insansız kara aracı Barkan ve diğer sistemleri de inceledi.

“DÜNYADA SADECE TÜRKİYE MARKALARINDA DEĞİL”
Daha sonra HAVELSAN’a yaptığı ziyaretle ilgili açıklama yapan Varank, şirketin mevcut projeleri ve bakanlık üyesi TÜBİTAK ile yürütülen projeleri görüştüklerini açıkladı.

HAVELSAN’ın önümüzdeki dönemde dünya ticaretinden almayı planladığı hisselerle ilgili projelerini de değerlendirdiklerini belirten Varank, şirketin özellikle komuta kontrol sistemleri alanında güçlü olduğunu vurguladı.

Varank, firmanın simülasyon teknolojisi sadece Türkiye’de değil, dünyada da dikkat çekebilen “marka”, “Siyah arabanın yanında uçuş simülatörleri ve eğitim simülatörleri de geliştirebilir. Sadece keskin nişancı simülatörünü denedik. Daha önce ne zaman, ne zaman Bakanımız Hulusi Akar burayı ziyaret etti, 450 metreden ateş etme girişiminde bulundu ama ben çıtayı biraz yükselttim, 600 metreden ateş ettim. Şimdi tatlı rekabetin bundan sonra da devam edeceğine dair bir şaka yapayım. “diye konuştu. konuştu.

Bilgi teknolojileri ve siber güvenlikle ilgili Türkiye’nin ihtiyaçları karşılandı ve bir sonraki global markanın HAVELSAN’ın çıkarma noktası pazarındaki faaliyetlerini önemsediklerini belirten Varank, “hem Bakanlığımıza hem de Türkiye’deki ilgili kuruluşlarımıza bağlı, özellikle Kamuoyunda Dijital Dönüşüm Ofisimiz ile ihtiyacı olan projelerin peşinden gitmeye devam edeceğiz. ”değerlendirmesinde bulundu.

“ULUSLARARASI İŞBİRLİKLERİ DEVAM EDECEK”
HAVELSAN’ın Ankara’daki yeni tesis çalışmalarına değinen Varank, bu tesisin açılmasıyla firmanın daha da başarılı işlere imza atacağını söyledi.

Şirketin simülasyon ve diğer teknoloji alanlarında Ortadoğu ve Uzak Doğu ile Batı ülkelerine de ürün sattığına dikkat çeken Varank, “Şirketin Ortadoğu’da bilgi güvenliği ve komuta kontrol sistemleri ile ilgili projeleri var. Katar ve Körfez ülkeleri ile yakın ilişkileri var ve buradaki projeleri takip ediyor. Bu süre zarfında Malezya ve Endonezya gibi dost ve müttefik ülkelerle savunma sanayi projelerini takip ediyor. ” dedim.

Türkiye’nin savunma sanayisinin başarısına dikkat çeken Varank, “Türkiye’nin geliştirdiği özgün ve özgün ürünler tüm dünyayı konuşuyor. Bu nedenle HAVELSAN, kendi askeri, hava ve deniz kuvvetlerimizin ihtiyaçlarını karşılarken diğer ülkelerle de işbirliği projelerini yoğunlaştırdı. simülatörler, komuta kontrol sistemleri ve bilgi güvenliği. Bu işbirlikleri önümüzdeki dönemde de devam edecek. “ifadesini kullandı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Teknoloji Bakanı, HAVELSAN’ın Keskin Nişancı Simülatörünü Denedi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, F-6 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör