Telegram Voice Chats 2.0, Clubhouse’a Rakip Olacak

blank
Telegram Voice Chats 2.0, Clubhouse'a Rakip Olacak

İçerik: Telegram Voice Chats 2.0, Clubhouse’a Rakip Olacak

Telegram Voice Chats 2.0, Clubhouse’a Rakip Olacak:

Popüler bir mesajlaşma hizmeti olan Telegram, kullanıcıların sınırsız katılımcıyla canlı sesli sohbet oturumları düzenlemelerine olanak tanıyan Sesli Sohbetler 2.0 adlı Clubhouse benzeri bir özellik başlattı. Bu özellik, sesli sohbetleri kaydetme, el kaldırma mekanizması, davet bağlantıları ve sesli sohbet başlıkları gibi diğer özelliklerle birlikte gelir. Güncelleme, Clubhouse ve Twitter Spaces gibi yalnızca sesli mesajlaşma hizmetlerinin popülerliğinin ardından geldi. Uygulama aynı zamanda kullanıcıların iletilen mesajları iptal etmelerine, alıcıları değiştirmelerine ve kullanıcıların bıraktıkları yerden sesli mesajları dinlemelerine olanak tanır.

Cuma günkü bir blog gönderisinde Telegram, Clubhouse’un sağladığını esasen yansıtan bir dizi özelliği duyurdu. Kanal yöneticilerinin ve genel grupların sınırsız canlı katılımcılarla sesli görüşme yapmasına izin verecek. Şirket daha önce bu özelliği yalnızca grup sohbetleri için başlatmıştı. Yöneticiler ayrıca canlı sesli arama oturumunu kaçırmış olabilecek grup / kanal katılımcılarıyla paylaşmak için sesli aramayı kaydedebilir. Ayrıca katılımcılar, sesli aramanın adının yanında kırmızı bir ışıkla aramanın ne zaman kaydedildiğini görebilir.

Clubhouse gibi, katılımcılar da sessiz kalır ve yöneticilere sesli sohbetlerde konuşmakla ilgilendiklerini göstermek için “el kaldırabilir”. Yöneticiler, dinleyicinin biyografisini görüntüleyerek hangi dinleyicinin katılabileceğini seçme yetkisine sahiptir. Telegram, grup ve kanal yöneticilerinin, katılımcıların doğrudan sesli aramaya katılmasına yardımcı olacak bağlantılar oluşturmasına olanak tanır. Bunun yanı sıra, yöneticiler görüşmede kimin konuştuğunu izlemek için konuşmacılar ve dinleyiciler için ayrı bağlantılar oluşturabilir. Bu uygulama aynı zamanda ünlülerin Telegram’daki kanallarının adını kullanarak bir görüşmeye katılmalarına izin vererek gizliliklerini korumalarına da izin veriyor.

Telegram, Android kullanıcılarının sohbet listesinde sola kaydırarak hangi eylemin yapılandırılabileceğini seçmeleri için bir özellik de ekledi. İşlemler arşivleme, sabitleme, sessize alma, silme veya bir sohbeti okundu olarak işaretlemeye kadar uzanır. iOS kullanıcıları da bu özelliğe sahiptir, ancak bunlara erişmek için sola veya sağa kaydırabilirler.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Telegram Voice Chats 2.0, Clubhouse’a Rakip Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör