iOS 14.5 Nasıl İndirilir ve Ne Zaman Telefonlara Gelecek

blank
iOS 14.5 Nasıl İndirilir ve Ne Zaman Telefonlara Gelecek

İçerik: iOS 14.5 Nasıl İndirilir ve Ne Zaman Telefonlara Gelecek

iOS 14.5 Nasıl İndirilir ve Ne Zaman Telefonlara Gelecek:

iOS 14 ilk olarak Eylül 2020’de, iPhone 12’nin piyasaya sürülmesinden önce piyasaya sürüldü. O zamandan beri Apple’ın mobil işletim sisteminin yeni sürümleri, yeni özellikler ve hata düzeltmeleri ile ayda bir kez çıktı. En son sürüm – iOS 14.4 – 26 Ocak’ta piyasaya sürüldü.

İOS 14.5’in Şubat ayı sonunda geleceğini düşünmüştük, ancak şimdi Mart ayında bir ara gelecek gibi görünüyor. Herkese açık beta sürümü şu anda mevcuttur. İşletim sisteminin en son sürümü, bir maske takarken telefonunuzun kilidini açmanızı kolaylaştıran yeni özellikler içerecektir.

İOS 14.5 çıkış tarihi ne zaman?
Apple’ın işletim sisteminin en son sürümü olan iOS 14.5, artık herkese açık beta olarak mevcuttur. Bu, onu indirebileceğiniz anlamına gelir, ancak Apple son sürümünden önce hala üzerinde çalıştığı için bazı hatalar içerebilir. Düzenli olarak kullandığınız cihaza herhangi bir beta indirmenizi önermiyoruz.

Apple, iOS’un yeni bir sürümünü ne zaman yayınlayacağını kamuya açıklamıyor, ancak bazı ipuçlarını takip edebiliriz. İOS 14.5 için geliştirici beta 1 Şubat’ta ve genel beta kısa süre sonra kullanıma sunulduğundan ve sürümler yaklaşık ayda bir kez çıktığından, iOS 14.5’in son sürümünü Mart ayında görmeyi bekleyebiliriz.

İOS 14.5 genel beta sürümünü nasıl indirebilirim?
İOS 14.5 genel beta sürümünü indirmek ve bazı yeni özellikleri denemek istiyorsanız (yine, hatalar olabileceğinden bunu genellikle kullanmadığınız bir cihazda yapmanızı öneririz), önce imzalamanız gerekir. Apple’ın Beta Yazılım Programı için hazır. Bunu yapmak için beta.apple.com/sp/betaprogram adresine gidin ve Kaydol’u tıklayın. Apple Kimliğinizi ve parolanızı girmeniz ve hüküm ve koşulları kabul etmeniz gerekir. İOS’a dokunun ve Başlayın’ın altında Apple aygıtınızı kaydettirin’i tıklayın. Oradan bunun nasıl yapılacağına dair daha fazla talimat bulacaksınız.

Programın bir parçası olduğunuzda, Ayarlar> Yazılım Güncelleme’ye gidebilir ve iOS 14.5 Genel Beta’yı gördüğünüzde İndir ve Kur’a tıklayabilirsiniz.

Genel olarak mevcut olduğunda iOS 14.5’i nasıl indirebilirim?
Yayınlandığında, iOS 14.5’in artık mevcut olduğunu ve onu indirmek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı almalısınız. Veya aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Genel’i seçin.
  3. Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

Cihazınız Apple’ın sunucularına bağlanacak ve sizden güncellemeyi indirip yüklemenizi isteyecektir. Kurulumu tamamlamak için talimatları izleyin. Cihazınız yeniden başladığında iOS 14.5 çalıştırıyor olacaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iOS 14.5 Nasıl İndirilir ve Ne Zaman Telefonlara Gelecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü: Huawei, akıllı telefonlar için tescilli HarmonyOS’un Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör