Microsoft, Xbox Live’ı Adını Xbox Network Olarak Değiştirdi

blank
Microsoft, Xbox Live'ı Adını Xbox Network Olarak Değiştirdi

İçerik: Microsoft, Xbox Live’ı Adını Xbox Network Olarak Değiştirdi

Microsoft, Xbox Live’ı Adını Xbox Network Olarak Değiştirdi. Yeni markanın örnekleri, yakın zamanda beta test kullanıcıları için Xbox kontrol panelinde görünmeye başladı ve klipler Xbox Live yerine “Xbox ağına” yüklendi. Microsoft şimdi ad değişikliğini onayladı.

Bir Microsoft sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada “‘Xbox ağı’, Microsoft Hizmet Sözleşmesi’nde güncellenen temel Xbox çevrimiçi hizmetini ifade ediyor” dedi. “Xbox Live’dan” Xbox ağı “na güncelleme, temel hizmeti Xbox Live Gold üyeliklerinden ayırmayı amaçlamaktadır.”

Microsoft, 18 yıl önceki ilk lansmanından bu yana temeldeki Xbox hizmetine atıfta bulunmak için Xbox Live’ı kullandı. Daha çok Binbaşı Nelson olarak tanınan Larry Hryb, yıllardır “Xbox Live’ın Büyük Nelson’ı” olarak biliniyor, ancak Hryb artık kendisinden “Xbox’ın Büyük Nelson’ı” olarak bahsediyor.

Ad değişikliğine ilişkin ipuçları, ilk olarak Microsoft’un Hizmetler Sözleşmesini güncelledikten sonra Ağustos ayında ortaya çıktı. O sırada Microsoft, hizmetin markasını değiştirmediğini ve Xbox Live Gold’u sonlandırmayı planlamadığını söyledi. Bunun yerine Microsoft, şirketin hızla tersine çevirmek zorunda kaldığı Xbox Live Gold için bir fiyat artışını duyurmaya devam etti.

Microsoft şimdi, önümüzdeki aylarda Xbox ağında oynaması ücretsiz oyunlar için abonelik şartını kaldırmayı planlıyor. Fortnite gibi oyunlar artık Xbox Live Gold gerektirmeyecek, ancak Microsoft henüz ödeme duvarının ne zaman kaldırılacağını tam olarak onaylamadı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Xbox Live’ı Adını Xbox Network Olarak Değiştirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör