Nintendo Switch, 4K Oyunlar İçin NVIDIA DLSS Kullanabilir

blank
Nintendo Switch, 4K Oyunlar İçin NVIDIA DLSS Kullanabilir

İçerik: Nintendo Switch, 4K Oyunlar İçin NVIDIA DLSS Kullanabilir

Nintendo Switch, 4K Oyunlar İçin NVIDIA DLSS Kullanabilir:

Bloomberg’in bildirdiğine göre, Nintendo’nun bir sonraki Switch’i, Deep Learning Super Sampling’i (DLSS) destekleyen bir NVIDIA GPU kullanabilir. Yeni yonga üzerinde sistem, Switch bir TV’ye bağlandığında 4K kalitesine kadar çıktı sağlayacak ve ayrıca yükseltilmiş bir CPU ve artırılmış bellek içereceği bildirildi.

Bir önceki Bloomberg raporuna göre, yeni nesil Switch, dahili bir 7 inç 720p OLED ekrana ve 4K çıkışa sahip olacak şekilde ayarlandı. NVIDIA’nın DLSS’si kaliteli 4K yükseltmeye izin verdiğinden, yükseltilmiş bir NVIDIA GPU’nun yerel 4K’yı mı yoksa daha düşük bir çözünürlükten yükseltme için mi destekleyeceği açık değildir. Mevcut Switch nesli, 1080p oyun kalitesine kadar çıktı sağlamak için NVIDIA’nın Tegra grafiklerini kullanıyor.

Turing tabanlı NVIDIA RTX 20 serisi GPU’larla 2018’de tanıtılan NVIDIA’nın DLSS’si, derin öğrenme algoritmalarını kullanarak yerel grafik kalitesini artırabilir. Bununla birlikte, oyunların DLSS’yi desteklemek için belirli bir kod kullanması gerekir; bu nedenle, herhangi bir yeni NVIDIA Switch çip üzerinde sistem, Bloomberg’in kaynaklarına göre öncelikle yeni oyunlardaki grafikleri iyileştirecektir.

Yükseltilmiş Switch’in piyasaya sürülmesinin 2021 tatil sezonu için planlandığı bildiriliyor. Rapora göre, ABD’deki mevcut 300 dolarlık fiyattan daha yüksek bir fiyat noktası olan 350 dolar veya hatta 400 dolar olabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nintendo Switch, 4K Oyunlar İçin NVIDIA DLSS Kullanabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör