Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

blank
Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

İçerik: Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz:

Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, listeye büyük bir bilet öğesi ekleyebilir: bir Tesla.

CEO Elon Musk Çarşamba günü bir tweet’te “Artık Bitcoin ile bir Tesla satın alabilirsiniz” dedi.
Tesla’ya (TSLA) ödenen Bitcoin, elektrikli otomobil şirketi tarafından normal para birimine dönüştürülmeyecek, sonraki bir tweet’te ekledi. Musk, bitcoin ile ödeme seçeneğinin bu yılın sonlarında Amerika Birleşik Devletleri dışında kullanılabileceğini söyledi.

Tek bir bitcoin’in fiyatı, Musk’ın tweet’inden kısa bir süre sonra 56.242 $ ‘a ulaştı – 40.000 $’ ın biraz altında bir giriş seviyesi Tesla Model 3 satın almak için fazlasıyla yeterli. Tesla’nın en pahalı aracı olan Model X Plaid, yaklaşık 120.000 $ ‘dan başlıyor – iki bitcoin’den biraz fazla.
Wedbush Securities analisti Dan Ives, “bu Tesla ve kripto dünyası için ufuk açıcı bir an” dedi.

“Önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde işlemlerin% 5’inden daha azının Bitcoin üzerinden olmasını bekliyoruz, ancak bu, kripto kabulünün önümüzdeki yıllarda artmaya başlamasıyla zamanla daha da yükselebilir” diye ekledi.

Tesla (TSLA) daha önce alıcılardan dijital para birimini kabul etme planlarının sinyalini vermişti. Geçen ay Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yıllık başvurusunda şirket, “yakın gelecekte ürünlerimiz için bir ödeme şekli olarak bitcoin kabul etmeye başlamayı … başlangıçta sınırlı bir temelde” beklediğini söyledi.
Ayrıca, “şirketin nakitinin bir kısmını belirli alternatif rezerv varlıklarına yatırma” stratejisinin bir parçası olarak Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptığını da belirtti.
O zamandan beri şirket, finans müdürü Zach Kirkhorn’a yeni bir unvan verdi: “Master of Coin”. Bu arada Musk, SEC dosyalarına göre “Tesla’nın Technoking” adlı ekstra unvanını kazandı.
Geçmişte kripto para birimleri hakkında şüphelerini dile getiren Musk, bu yılın başlarında sosyal uygulama Clubhouse’da yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in “geleneksel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin” eşiğinde olduğunu düşündüğünü söyledi. Dijital para birimini sekiz yıl önce satın alması gerektiğini söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Suzuki Yine Motosikletin En İtibarlı Markası Oldu

Suzuki Yine Motosikletin En İtibarlı Markası Oldu: Motosiklet dünyasının efsane ismi Suzuki, hayata geçirdiği proje …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör